dubaj7V prosinci se odehrál turnaj družstev škol v Dubaji. Kde nás reprezentovala Lucie Fizerová. Družstvo Gymnázium Petra Bezruče skončilo na pěkném 5. místě. Svůj pohled nám Lucka napsala:

Minulý článek jsem zakončila slovy, “Budeme hrát s mládežnickou světovou špičkou a všichni tak nějak skrytě doufáme, že se poštěstí a budeme moct naživo vidět i kousek zápasu o mistra světa :). Tam tedy začnu dnešní.

Má účast byla z počátku velmi nejistá, jelikož koronavirová opatření byla na Expu v Dubaji velmi přísná. Díky tomu jsme ostatně zažili velmi krušné chvíle (o kterých si můžete přečíst na stránkách Gymnázia Petra Bezruče, kde je také dopodrobna rozepsáno vše, co jsme zažili). Expo bylo samo o sobě neuvěřitelný zážitek, ale já jsem si užívala hlavně šachovou část naší výpravy. Ani ve snu by mě nenapadlo, že někdy potkám takové šachové legendy, jaké jsem potkala. Jako první jsme viděli Iana Nepomniachtchiho, dále také Magnuse Carlsena, který si při focení sedl přímo vedle nás. Mně největší radost udělalo asi setkání s Judith Polgar, jelikož pro mě vždy byla velikým vzorem. Stihli jsme se vyfotit i s Vishy Anandem, který spolu s Annou Muzychuk komentoval Zápas o mistra světa. Když už mluvím o zápase, dostali jsme jedinečnou příležitost, jít se na dvě hodiny podívat živě na třetí partii! Jeden z největších zážitků v mém životě. Bylo neuvěřitelné sledovat zápas jinak než z online přenosů. Jak jsem psala v předchozím článku, moc jsme si přáli zápas vidět, ale minimálně já, jsem s tím určitě nepočítala. Když nám organizátoři MS řekli, že nám zaplatili vstupenky, chvíli nám trvalo, tuhle informaci zpracovat. A než jsme se nadáli, už jsme seděli v temném hledišti a napjatě sledovali každý moment partie.

 

Nám samotným se turnaj podařil, umístili jsme se na krásném pátém místě. Myslím, že někteří z nás měli i medailové ambice, ale na to, že jsme hráli bez Matyáše Paseky, který původně hrál na čtvrtém stole, to je skvělý výsledek. Odnesli jsme si z Dubaje mnoho šachových i nešachových zkušeností a zážitků.

Fotky, stránky turnaje