chess-3099499 1280Ve dnech 5. 7. - 6. 7. 2021 se v příjemném prostředí Restaurace u Tesarčíka v Karviné odehrál turnaj v rapid tempu pořádaný ŠŠK Karviná. K 20 startujícím hráčům se v průběhu turnaje připojili další 2 a tak turnaj nakonec odehrálo 22 šachistů. Favority turnaje byli IM Vojtěch Zwardoňa IM Jaroslav Bureš. 

Boj o prvenství měl náboj a o rozdělení medailových postů rozhodlo až pomocné hodnocení. V turnaji se o vítězství dlouhou dobu přetahovali 3 hráči, kteří nakonec získali shodně 7,5 bodů. Favoritům nakonec ukázal záda ve skvělé formě hrající člen Interchess Dominik Kula, který se ziskem 7,5/9 celý turnaj vyhrál. Další startující člen Interchess Ondra Havelka si v konečné tabulce polepšil o jedno místo proti svému nasazení a díky konečnému šestému místu bral rovněž cenu.

V obou turnajích (viz minulý článek) byla vidět velká chuť hráčů se po dlouhé době vrátit zpátky za šachovnice, čemuž odpovídala i velice přátelská atmosféra. Dlouhá přestávka sice zavinila, že mnoho hráčů se muselo s figurkami znovu seznamovat, přesto však bývaly na šachovnicích k vidění krásné a napínavé souboje. 

Výsledkový servis, Článek organizátora