slider05O tom, jakým způsobem postoupilo družstvo Gymnázia Petra Bezruče na Expo Dubaj, nás informuje Lucie Fizerová, členka týmu a zároveň hráčka naší šachové akademie Interchess.

"V listopadu roku 2020 jsme se dozvěděli o konání mezinárodního turnaje škol. Turnaje se měla účastnit sedmi členná družstva hráčů do 16 let. I přes nepřehledné propozice se nám podařilo přihlásit naše devíti členné družstvo ve složení: 1. Marek Miča, 2. Adam Frank, 3. Ondřej Nytra, 4. Matyáš Paseka, 5. Lucie Fizerová, 6. Martin Vašínek, 7. Kateřina Fárková a se dvěma náhradníky 8. Ferdinandem Buchtou a 9. Janem Gnojkem.

Tento turnaj se koná jako součást Expo Dubaj 2020 a pořádá jej španělský pavilon. Postupně se díky třem fázím, které se odehrály online, kvalifikovalo do finále 10 týmů a dva týmy dostaly divokou kartu. My se i přes vysokou konkurenci (do turnaje bylo přihlášeno téměř 300 škol z 53 různých zemí) kvalifikovali také. V současné době se čeká na propozice a termíny, ale předběžně to vypadá, že se na přelomu listopadu a prosince podíváme do Dubaje, kde se ve stejnou dobu bude konat i Zápas o mistra světa! 

Svoje jsme si tedy zatím odehráli a teď můžeme jen doufat, že nám koronavirová situace nezkazí možnost zahrát si takto silný turnaj naživo. Budeme hrát s mládežnickou světovou špičkou a všichni tak nějak skrytě doufáme, že se poštěstí a budeme moct naživo vidět i kousek zápasu o mistra světa :)."

Gratulujeme a budeme držet palce celému týmu.

Stránky turnaje