Interchess - Brasil 4V neděli 18. 4. 2021 se uskutečnil další ze zápasů našeho lichess týmu proti zajímavému zahraničnímu týmu, tentokrát proti výběru brazilské mládeže do 18 let.

Zápas měl velice vysokou úroveň, jelikož proti sobě stanulo hned několik medailistů z kontinentálních a světových přeborů a rovněž několik hráčů s mezinárodními tituly. První nasazený IM Samir Sahidi a jeho fantastické Elo 2677, potvrdil roli favorita. Vyhrál všechny partie a navyšoval Elo na neuvěřitelných 2699! Samir má pěkné vzpomínky na Brazílii, kde cestoval v roce 2011 na svoje první mistrovství světa. V roce 2017 se mistrovství světa v Brazílii zůčastnili Štěpán Hrbek a Karel Brožka, členové družstva Interchess.

Celý zápas byl vysílán na platformě Twich za živého komentáře IM Sergeje Berezjuka a GM Viktora Komliakova. Kapitán Brazílie Oleg Bokhonok překládal do portugalštiny.

Zápas byl po celou dobu velice vyrovnaný, ale brazilci tahali za delší konec a nakonec vyhráli 262-255.

V barvách Interchess nastoupili hráči z Česka, Slovenska, Ruska, Francie a Ukrajiny.

Nejlepšími hráči našeho týmu byli:

Z  hostujících hráčů: Leonid Girshorn, Alexey Vasilyev, Dmytro Khimchenko, Karel Brožka, Vojtěch Starý a Jiří Bouška

Z domácích hráčů: IM Samir Sahidi, Anna Krupnova, Jana Šošovičková, Radovan Priechodský, Štěpán Hrbek, Vladimír Bochnička, Marek Fizer, Jonáš Duraňa a David Juračák.

Děkujeme všem za reprezentaci.

Výsledky, Fotogalerie