Už v prvním kole jsme dostali hodně silné družstvo z Ruska. Toto kolo byla také vyjímka, jelikož jsem hrál na první šachovnici. Hrál jsem černými s Artemievem, který je mimochodem asi 30. na světě a bohužel se mi nepodařilo nic lepšího než zahrát příliš pasivně zahájení a poměrně rychle jsem prohrál. Ani týmu celkově se moc nezadařilo, soupeři byli až moc silní. Další kolo jsme hráli s dalším velkým týmem, tentokrát ze Švýcarska. Moje partie už vypadala nadějněji než v prvním kole, nicméně soupeř se nelekl mého slabého útoku a nakonec mne porazil. Bohužel další 0:4. V dalším kole jsme zaznamenali první bod, bílými jsem až překvapivě bez potíží porazil maďarského mezinárodního mistra, ostatní partie už také pro nás nevypadaly špatně, nakonec se to ale opět nepovedlo a prohráli jsme 1:3, nicméně i to byl pokrok. Následující kolo jsem střídal a výkon našeho týmu se opět zlepšil, po napínavém průběhu jsme prohráli o pouhý bod, 1,5:2,5.

V neděli se dohrávalo posledních 5 kol a hned v prvním jsem stál báječně s IM z Ukrajiny, bohužel jsem trochu pozapomněl na čas a jen jsem remizoval. Vašek Finěk ovšem dokázal vyhrát stejně jako Jáchym Šmolík a když přidal Jáchym Němec půl bodu, mohli jsme slavit naše první vítězství, ještě k tomu nad elově silnějším soupeřem. Další kolo už ovšem taková sláva nebyla, nečekaně jsme prohráli 0:4. Další kolo jsem sehrál naprosto neuvěřitelnou partii. Hrál jsem s tureckým hráčem s elem podobným tomu mému a jako obvykle jsem rozehrál Anglickou. Soupeř nicméně zahrál zahájení dobře a neměl žádné problémy. Já jsem ale úplně přehlédl jednoduchou taktiku, kterou jsem ztratil pěšce, což mě zaskočilo. Začal jsem být poměrně zoufalý a rozhodl jsem se dát své šance protiútoku na krále. Zahráli jsme pár tahů a najdenou mi přišlo, že bych tam snad mohl něco mít a za dalších pár tahů jsem dokonce našel mat, vůbec jsem to nechápal :) Ukázalo se, že to byla důležitá výhra, přihodili jsme 1 a půl bodu a vyhráli jsme zápas. Další partii jsme hráli s týmem z Lichtnštejnska, partie se mi ale nepovedla a nakonec jsem jen zachránil remízu. Spoluhráčům se ale dařilo lépe a vyhráli jsme 3:1. Hrálo se ještě poslední kolo, to jsem já ale opět střídal a když jsem dorazil domů, zjistil jsem, že jsme prohráli 0:4. Upřímně, není divu, všichni 4 hráči byli velmistři, na první šachovnici měli dokonce Rapporta, i když s Vaškem Fiňkem to rozhodně neměl jednoduché. Nakonec jsme skončili 8., což byl poměrně dobrý výsledek.

 Nehrála se ovšem jen A skupina, například v B skupině český tým jednoznačně vyhrál a ve skupině C se umístil na pěkném 3. místě tým Český lev, který měl na první šachovnici našeho GM Nguyen Thai Dai Vana, a na 3.-4. šachovnici nastoupoval  tesně spojený s Interchess GM Jan Krejčí. Van uhrál solidní výsledek, ze sedmi partií jen jednu prohrál, přičemž 2 vyhrál. Honza vyhrál tři partie a dvě remizoval, přičemž v turnaji nezaznamenal prohru, byl tahounem družstva.

Turnaj se mi velice líbil, na stránce tornelo.com jsem byl sice úplně nový, ale v tomto turnaji nebyly nijaké technické problémy, takže jsem byl spokojený. Také se mi docela dařilo, několikrát se mi podařilo zabodovat se silnějšími hráči.

Výsledky, Štěpán v ČT (10:55 min.)