Interchess BulharskoV neděli dne 21. 3. 2021 proběhl zápas týmů Interchess a výběru Bulharska do 16 let.

Zápasu se tentokrát zúčastnilo celkem 62 mládežníků. V první polovině tahal tým Bulharska za trošku delší konec a postupně náskok navýšil na 13 bodů. Ve druhé polovině zápasu však začal náš tým náskok Bulharů postupně snižovat. V závěru zápasu nastalo opravdové drama, kdy necelých 6 minut před koncem oba týmy dělil pouhý bod. Napětí ještě více vzrostlo minutu před koncem zápasu, kdy na ukazateli skóre svítilo nerozhodných 186-186! V posledních sekundách byl však tým Interchessu o něco šťastnější, a nakonec vyhrál těsně 192-188.

Zde patří poděkování bulharskému hráči ThePredator2500 s nejvyšším elem v turnaji, který se v posledních sekundách a tah před matem vzdal Štěpánovi Hrbkovi, i když mohl počkat na konec turnaje, aby se jeho prohra nepočítala.

Z domácích hráčů byli za Interchess nejúspěšnější: Štěpán Hrbek, Jakub Rakovský, Nguyen Thai Dai Vinh, Marek Fizer, David Juračák a Antonín Zemek.

Z hostů byli neúspěšnější: Karel Brožka, Jiří Bouška, Casey Ryan Mészáros, Vojtěch Starý, Martina a Jana Šošovičkovy.

Všem hráčům, kteří se zúčastnili tohoto zápasu děkujeme.

Zároveň bychom všechny mládežníky rádi pozvali na další zápas proti Lotyšsku, který proběhne v sobotu 27. 3. od 10:00 a do kterého se můžete hlásit zde.

Konečné výsledkyFotogalerie