Aquapark-2021Festival zorganizovali naši dlouhodobí přátelé z Litvy. Celkem tři turnaje se odehrály v pátek 26. 2. a v sobotu 27. 2. Dohromady se účastnilo přes 300 hráčů z 19 zemí světa a mezi nimi byla i řada hráčů Interchess a řada hráčů, úzce spolupracujících s Interchess.

V pátečním blitz turnaji, hraným tempem 3 minuty a 2 sekundy za každý tah, se z našich nejvíce dařilo IM Matyášovi Markovi, který skončil se sedmi body devátý a Dominikovi Kulovi, kterému stejný bodový zisk s nižším pomocným hodnocením stačil na 14. místo. První místo v turnaji obsadil s 8,5 Rus GM Maxim Turov.

V sobotu se hrály dva rapidy s tempem 7 minut a 3 sekundy za každý tah. Ranní turnaj patřil dětem do 8 a 10 let a zvítězil v něm Lotyš Dijokas Jokubas s 6,5 body. První nasazený Jiří Bouška (Polabiny) skončil třetí s 6 body. 5,5 bodu získal Meszaros Casey Ryan (ŠKN Bratislava). V kategorii do 8 let obsadil 3. místo náš Šimon Galia. Členka Interchess Michale Gurevich (Francie) skončila třetí v kategorii dívek do 10 let.

V odpoledním openu se o první místo se 7,5 body dělili 4 hráči, pomocné hodnocení však vítězem určilo Kazacha IM Agmanov Zhandose. Z Čechů se nejvýš umístil na 10. místě Karel Brožka(Polabiny) se 7 body. 6,5 bodu pak získal Štěpán Hrbek (15. místo) a IM Sergej Berezjuk (17. místo) a o dalšího půl bodu méně pak získaly WFM Michaela Svobodová, Lucie Fizerová a Simona Bochníčková, která se tak stala nejlepší dívkou do 14 let. Karel Brožka vyhrál kategorii do 14 let a ziskává cenu - elektronické hodiny DGT2010. Všichni hráči, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi taktéž diplom a medaili.

Organizátorům Sidabras Ignasovi a Sidabras Jonasovi patří dík za skvěle zorganizované turnaje. Všem účastníkům z naší šachové akademie děkujeme za reprezentaci Interchessu.

Stránky organizátorů s výsledky, Fotogalerie