СДЮСШОР МГФСОZápas určený pro mládež do 16 let se uskutečnil 17. 1. 2021 na platformě lichess.

Na straně Moskvy nastoupilo mnoho talentovaných dětí, například mistr světa v blitz šachu do 12 let Leonid Girshgorn nebo Alexandr Usov, který zářil na přeborech: Ruska (2x zlato, 1x bronz), Evropy (2x zlato) i světa (1x zlato a 1x stříbro). I z tohoto důvodu jsme do našeho týmu přizvali několik posil, přesto ale většina týmu byla vytvořena z dětí, které buď hrají za českou nebo slovenskou skupinu Interchess nebo jsou trénovány trenéry z Interchessu. Zápasu se nakonec zúčastnilo 56 dětí, z nichž 29 hrálo za Interchess a 27 za Moskvu. Zápas byl napínavý od samého začátku, vedení se dlouhou dobu přelévalo mezi oběma týmy, ale v druhé polovině zápasu se našim podařilo dostat vedení na svoji stranu, náskok už neztratili a finální skóre mluví jasně pro nás 202-163.

Největší podíl na vítězství měli:

Z hostů: Jáchym Němec (Říčany), Jáchym Šmolík (Říčany), Karel Brožka (Polabiny), Delgerdalai Bayarjavkhlanov (Staré Město), Honza Souček (Šachy Štěpán) a Petr Souček (Unichess)

Z Interchessu: Štěpán Hrbkek, Marek Fizer, Kuba Rakovský, Simona Bochničková, Vladko Bochnička, Antonín Zemek, David Juračák.

Samozřejmě děkujeme i všem ostatním, kteří se zúčastnili a podpořili tak náš tým, i když se jim třeba tentokrát tolik nedařilo, a doufáme, že se za nedlouho opět setkáme aspoň nad těmi internetovými šachovnicemi, třeba opět v sobotu: https://lichess.org/tournament/n1Szgs7C

Výsledky zápasu si můžete prohlédnout zde: https://lichess.org/tournament/AZn2NP9Z

Odveta tohoto zápasu proběhne za týden, opět v neděli od 9:00: https://lichess.org/tournament/WlOueIZi

Fotogalerie