Praha 27-29.12.2019V Praze se v termínu 27. - 29. 12. 2019 odehrál Mezinárodní šachový turnaj "Pohár Černého pěšce Interchess". 

V rapid turnaji do 10 let si medaili, pohár i cenu vybojoval člen slovenské skupiny Interchess Jonáš Durana. V kategorii nad 10 let s plným počtem bodů vyhrál Štěpán Hrbek. Mezi dívkami třetí místo patří Johaně Hrbkové, která využívá trenérský servis Interchessu.

Blitz turnaj odehrály všechny děti společně a vyhlášení proběhlo podle věkových kategorií. V kategorii do 10 let si Jonáš Durana vybojoval první místo. V kategorii nad 10 let druhé místo patří Štěpánovi Hrbkovi.

Hlavním rozhodčím turnaje byl IA Vladimír Talla a pomocnými Rostislav Berezjuk a Táňa Bogatková. Turnaj proběhl ve sváteční a kamarádské atmosféře. Účastnili se ho hráči z 8 zemí.

Velké poděkování patří vedení ZŠ u svatého Štěpána, které umožnilo turnaj odehrát v prostorech školy. Taktéž děkujeme týmu pana Přemysla Hrbka, bez nich by nešlo takovou akci uspořádat v centru Prahy. Poděkování zaslouží i Kateřina Taberka, ředitelka klubu Černý pěšec z běloruského Brestu, která měla velký podíl na organizaci celé akce.

Výsledkový servis, Fotky z turnaje