DSC 0644-2upO víkendu skončilo ve Špindlerově Mlýně MČR juniorek a polofinále MČR juniorů 2019.

O úspěchu Zuzky Gřesové jsme již na webu informovali. Po zaváhání a remíze v prvním kole přišly výhry a ještě jedna remíza. Výhrou v 8. kole si Zuzka zajistila prvenství. Vyhrála obě kategorie a může reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v kategorii do 18 a 20 let. 

Pěkně zahrála i Lucka Fizerová. I přes prohry v 8. a 9. kole si připisuje na své konto 35 Elo bodů.

Anička Lhotská (SK OAZA) začala turnaj velmi hezky a vypadalo to, že bude bojovat o medaili. Poté přišly slabší chvilky a patří ji hezké 10. místo a k tomu 40 Elo bodů.

V kategorii juniorů jsme věřili v postup Ondřeje Havelky do finále. Po čtvrtém kole měl Ondra dvě výhry a dvě remízy a vypadalo to nadějně. V 5. a 6. kole přišla prohra a následně tři výhry v závěru turnaje stačily na 12. místo. I přesto si Ondra zaslouží pochvalu za bojovnost a za připsaných 13 Elo bodů.

Dominik Očko v současné době studuje náročné anglické gymnázium v Ostravě a proto letos méně trénuje a hraje turnaje. Tato absence se podepsala na výsledku Dominika v turnaji. První část turnaje moc nevyšla, v druhé půlce se dařilo lépe a Dominik skončil s 5 body před svým nasazením.

Marek Fizer odehrál stejně jako jeho sestra moc hezký turnaj. I přes prohry v 8. a 9. kole získal parádních 90 bodů na Elo.

OPEN FIDE turnaj měl ve své režii Jakub Rakovský (SVK). Se svými soupeři 2x remízoval a ostatní partie vyhrál. S bodovým náskokem Jakub turnaj vyhrál a připsal si 42 Elo bodů.

Turnaj se odehrál v krásném prostředí Krkonoš a pořadatelům a p. Burdovi patří poděkování za perfektní organizaci turnaje. Gratulujeme vítězům, trenérovi a všem děkujeme za reprezentaci Interchess.

 Výsledky D18+20, Výsledky H18+20, Open turnaj, Fotogalerie