Turnaj se konal v příjemném klimatizovaném sále hotelu sv. Ludmila, což se hodilo zejména kvůli horkému letnímu počasí. Další příjemnou věcí bylo, že díky sponzorům byl u každé partie zajištěn pitný režim v podobě džusu, šťávy nebo energy drinku, což všichni hráči s chutí využívali.

Turnaj se hrál 7 dní a tudíž se v turnaji vyskytla i 2 dvojkola. My jsme však nezaháleli a i v dny kdy bylo v plánu pouze jedno kolo, tak jsme zasedali za šachovnici dvakrát denně, protože jsme se účastnili tréninků vedených GM Lankou, kterého překládali do češtiny Sergej Berezjuk a Rostislav Berezjuk.

Hlavní turnaj byl velmi solidně obsazený, vždyť z 40 hráčů, z osmi zemí světa, mělo 19 mezinárodní titul a 7 dokonce titul GM! Turnaj tak nebyl lehký vůbec pro nikoho, ale ani naši hráči se v něm rozhodně neztratili a zatápěli i favoritům turnaje, i když tomu možná konečné pořadí moc nenapovídá.

K úspěchům by se dalo započítat, že moje partie z 1. kola s GM Lankou byla vyhodnocena partií kola. Anna Lhotska a Zuzka Gřesová získaly 1. a 2. místo v kategorii žen a Štěpán Hrbek se umístil na 3. místě v kategorii do ela 2100.

Vedle hlavního turnaje se hrál ještě turnaj vedlejší (O pohár firmy Schaeffler), který byl určen pro hráče do ela 1900 a který "pískal" Rostislav Berezjuk.

Turnaj byl velmi solidně zorganizován a za sebe jsem nezaznamenal sebemenší problém, za což patří organizátorům velké poděkování, které účastníci vyjádřili už na slavnostním zakončení, kde organizátoři sklidili asi nejdelší potlesk, jaký jsem na kterémkoli turnaji do té doby zažil.

Za zmínku stojí také fakt, že vítěz hlavního turnaje Mikhail Demidov získal na turnaji svou poslední velmistrovskou normu a stal se tak velmistrem.

Konečné výsledky, Fotogalerie