Dětský šachový festival Liptov se konal 24.-27. 6. 2019, jako již tradičně ve slovenské Tatralandii. Pod vedením trenérky Interchess WFM Táni Bogatkové, hrály děti ve dvou kategoriích. V kategorii U11 hráli Zemek Antonín, Juračák David, Kožušníková Daniela, Jurtík Adam a Hlaváč Petr. Nejlepšího umístění dosáhla Danielka, která získala stříbrnou medaili v kategorii dívek do 9 let. 

V kategorii U15 barvy Interchess hájili Gřes Michal a Pravec Martin. V open turnaji dosáhla Gřesová Zuzka krásného umístění, když vyhrála kategorii žen a celkově skončila na druhém místě.

Výsledkový servis, Fotogalerie

 

PULA Open se uskutečnil v termínu 22.-29. 6. 2019 v krásném prostředí historického chorvatského města Pula. Turnaje se pod vedením IM Sergeje Berezjuka zúčastnili hráči české i slovenské skupiny Interchess. Turnaj hráli IM Berezjuk Sergej, Fizerovi Lucka a Marek, Kaňák Matyáš, Bochnička Vladko, Janík Marek Tobias a Rakovský Jakub. Kuba a Vladko získali ve svých kategoriích finanční ceny.

Výsledkový servis, Fotogalerie

 

ME družstev do 18 a 12 let se odehrálo 11.-17. 7. 2019 v Pardubicích a účastnili se ho Gřesová Zuzana, Lhotská Anna a Fizer Marek. Zuzka úspěšně reprezentovala Moravskoslezský region v kategorii dívek do 18 let. Na druhé šachovnici uhrála 5 bodů ze 7, dělila druhé až třetí místo a připsala si 89 FIDE elo bodů. Anička hrála za tým ČR s 2,5 body ze 4 si připsala 20 FIDE elo bodů. Marek úspěšně reprezentoval tým ČR 2, kde si ziskem 3 bodů z 6 připsal 86 bodů na své FIDE elo.

Výsledkový servis

 

Mezinárodní šachové soustředění proběhlo v termínu 19.-27. 7. 2019 ve Vysokých Tatrách v rámci přípravy na ME v Bratislavě. Pod vedením trenérů IM Sergeje Berezjuka a Dominika Kuly se soustředění zúčastnilo 18 hráčů z české a slovenské skupiny Interchess. Na programu bylo mnoho náročných turistických túr, ale také večerní šachové bloky.

Fotogalerie

 

Mistrovství Evropy 2019 proběhlo ve slovenském hlavním městě Bratislavě  1.-11. 8. 2019. Turnaje se zúčastnili Fizerovi Lucka a Marek, Lhotská Anna, Bochnička Vladko, Rakovský Jakub, Janík Marek Tobias, Durana Jonáš, Šošovička Jakub, Brnušák Tomáš a GM Nguyen Thai Dai Van. Fantastický výsledek zaznamenal Van, který se stal mistrem Evropy do 18 let. Více informací naleznete v samostatném článku.

Výsledkový servis

 

RIGA Technical Univesity Open 2019 se uskutečnil 5.-11. 8. 2019 a tento pohodový turnaj v lotyšském hlavním městě Rize si zahráli sourozenci Kaňákovi. Natálie turnaj A a Matyáš turnaj B. Tomu se v turnaji dařilo lépe a připsal si hezkých 71 bodů na FIDE elo.

Výsledkový servis, Fotogalerie

 

Jeseník Open 2019 se odehrál 17.-25. 8.2019 a zúčastnili se ho Kula Dominik a Juračák David. Ve skupině A hrál Dominik, který skončil na 4. místě a připsal si 8 bodů na své FIDE elo. V turnaji B si David připsal krásných 78 FIDE elo bodů.

Výsledkový servis

 

Všem děkujeme za hezkou reprezentaci Interchess a těší nás, že jste si šachovou hrou zpříjemnili či zpestřili prázdniny. Jste skvělí!