2019 anna lhotskaLetošní Mistrovství České Republiky mládeže v Koutech nad Desnou, ve kterém měla Interchess zastoupení ve všech kategoriích kromě kategorie dívek do 16 let skončilo 16. března a naši mladí hráči si připsali nejeden povedený výsledek. 

V kategorii nejmladších dětí do 10 let podali velice pěkný výkon Toník Zemek a Danielka Kožušníková. Toník se ziskem 5,5 bodu skončil na 6. místě a Danielka s pěti body na 12. místě. Připomínáme, že v minulém roce skončil v této kategorii Toník poslední a jeho výkonnostní progres je tedy zřetelný, Danielka hrála podobný turnaj poprvé. 

V kategorii do 14 let byly naše ambice před turnajem vysoké a Anna Lhotská (SK OAZA Praha) je zcela naplnila. Získala zlatou medaili s bodovým náskokem před druhým místem. Štěpán Hrbek podal stabilní výkon a skončil na 5. místě. Annu čeká MS 2019 v Indii. 

Příjemně překvapil v nejstarší kategorii H16 David Szotkowski, který se celý turnaj pohyboval na špičce startovního pole. Horší závěr ho sice odsunul na 8. místo, David si ale přesto připisuje 125 bodů na Elo. 

V národním openu se skvěle prezentoval David Juračák, který skončil s 6 body na 10. místě a v kategorii H12 byl první. 

Všem umístěným v první desítce k pěknému výkonu blahopřejeme.

Dominiku Očkovi, Nguyenu Thai Dai Vinhu, Markovi Fizerovi, Matyáši Kaňákovi, Lucii Fizerové, Vanese Filipové a Johance Hrbkové (Šachy Štěpán,Praha) děkujeme za odvedenou práci. Účast na MČR je sama o sobě hodnotným výkonem a konfrontace s republikovou špičkou může být impulsem do další práce v tréninku a snaze o další šachový růst. 

V národním openu děkujeme Michalovi Gřesovi, Nguyenu Thai Dang Vi  a ve FIDE openu Vladku Bochničkovi, Kubkovi Rakovskému  a Marku Tobiáši Janíkovi (všichni SVK) za účast a přejeme jim hodně zdaru v dalších šachových soutěžích.

Výsledkový servis.