blikajc i- 9. února 2019 se v Havířově hrálo 4. kolo krajského přeboru v rapid šachu. Za naši šachovou akademii nastoupili Toník Zemek a Vanesa Filipová.

Oba získali stříbro ve svých kategoriích. Blahopřejeme k úspěšnému výsledku.

Kompletní výsledky.

 

- 15. 2. - 17. 2. 2019 se v SVČ Klíč Frýdek-Místek konal 13. Víkendový turnaj v šachu. Turnaje se zúčastnilo 6 našich hráčů. Matyáš Kaňák, David Juračák, Tonda Zemek, Adam Jurtík, Daniela Kožušníková, Pavel Jurtík.

Turnaj splnil svůj cíl, kterým pro naše hráče byl dobrý trénink a kvalitní příprava.

Nejlepšího výsledku dosáhl David Juračák, který ve své kategorii skončil na 2. místě - připsal si Elo a získal i finanční cenu. 

Kompletní výsledky.

 

- 18. 2. - 22. 2. 2019 na domácí půdě Mezinárodní šachové akademie Interchess proběhlo prázdninové soustředění pod vedením Sergeje Berezjuka, Táni Bogatkové a Ondřeje Havelky. Celkově se zúčastnilo 26 dětí z Frýdku-Místku, Prahy a Slovenska. Tréninky probíhaly od 9 do 18 hod. s pauzou na oběd a byly velmi intenzivní.

Kromě teoretické průpravy byl kladen důraz i na praktickou herní část.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou práci a těšíme se na další setkání.

Obrázky ze soustředění.

 

- 25. 2. - 1. 3. 2019 proběhlo v Kľačně na Slovensku šachové soustředění a následně šachový turnaj. Za českou větev Interchess se zúčastnili 2 naši členové - David Juračák z pozice hráče a Rostislav Berezjuk z pozice rozhodčího.

David získal 41 bodů na Elo a další šachové zkušenosti. Rosťa získal praxi rozhodčího.

Výsledky turnaje.