Důležité dvojkolo odehrál náš dorostenecký extraligový tým 19. ledna. Soupeřem nám byl hráči našeho městského rivala, družstva BŠŠ A a BŠŠ B.

Z důvodu nemoci nemohl nastoupit náš Nguyen Thai Dai Vinh.

Začátek zápasu proti favorizovanému družstvu BŠŠ A nevypadal pro naše barvy příznivě. Svoji partii rychle prohrál Štěpán Hrbek, ve vyhrané pozici prohrál Dominik Očko a hned za ním kapituloval Dalibor Mikesch. V této nepříjemné situaci naši tři zbývající hráči ukázali svou nezdolnou povahu a mač zdramatizovali.

 David Szotkowski a Zuzana Gřesová na sekundách dokázali otočit prohrané pozice a vyhrát. Jako poslední končil kapitán Robert Demko. Bohužel více než půlbod vymačkat ze vzniklé pozice nešlo. Nakonec po 5,5 hodinách zajímavých šachových patálií vykrystalizovalo skóre 3,5 : 2,5 ve prospěch soupeře.

Odpoledne jsme se setkali s papírově nejslabším a nejmladším družstvem soutěže - BŠŠ B. Náš tým zvítězil 4,5 : 1,5, ale nebylo to vůbec vítězství jednoduché.

Své partie vyhráli Robert Demko, Dominik Očko, Zuzana Gřesová a Marek Fizer, který na poslední šachovnici vystřídal Dalibora Mikesche. Remízoval Štěpán Hrbek.

Děkujeme všem našim hráčům za prezentaci naší školy. Pořadatelům děkujeme za dobrou organizaci zápasů. Rodičům děkujeme za pomoc s doprovodem.

Výsledkový servis.

12. - 14. dubna nás čekají zápasy ve skupině B Extraligy dorostu, kde nám půjde o udržení se v soutěži i pro příští rok.

Výsledkový servis.