rajtepHned zkraje roku se šest hráčů Interchess pod trenérským vedením Táňi Bogatkové zúčastnilo skvělého turnaje v Rajeckých Teplicích. V kouzelném údolí říčky Rajčianky se hrálo od 4. do 6. ledna na 7 kol tempem 45 minut + 15 sekund za tah.

Zápis nebyl povinný, ale všichni naši hráči rádi poctivě zapisovali, takže po ukončení partií mohla následovat analýza.

Start se nejlépe povedl holkám - Lucce Fizerové a Vanese Filipové. Lucka poté turnaj solidně dohrála až do konce (4 body) a odměnou ji byla i finanční cena. Vanesa odehrála seriózní partie se staršími a silnějšími soupeři. I přes finální skóre 1,5 bodu si nakonec lehce zvýšila Elo.

Nejlépe turnajem prošel devítiletý Marek Fizer, který uhrál 4,5 bodu. Jen první partie Markovi příliš nevyšla, zbytek turnaje hrál aktivně a ve vyrovnaných bojích přehrával zkušené soupeře. I Marek si odnesl finanční i věcnou cenu.

Tonda Zemek a Michal Gřes získali shodně po třech bodech, přičemž Toník byl vyhlášen jako 2. nejlepší ve své kategorii.

Matyáš Kaňák uhrál 2,5 bodu. Po rychlém začátku dokázal svou hru zpomalit, zkonsolidovat a je jen škoda poslední prohrané partie.

Všichni naši hráči s výjimkou Míši Gřese si vylepšili své Elo ratingy.

Organizátorům akce patří naše velké poděkování za skvělý turnaj. Hrací místnost, ubytování, strava bylo na dobré úrovni. Účastníci mohli navštívit wellness přímo na hotelu, nebo blízký luxusní lázeňský dům Afrodita. Nádherné, zasněžené a pohádkové okolí přidávalo na dobré atmosféře turnaje.

Panu Kaňákovi děkujeme za pomoc s dopravou. Všem hráčům za dobrou prezentaci Interchess.

Výsledkový servis, fotogalerie, fotky od Petra Slivky.