fizerfizerovaocko dominik 02 2017Ve dnech 27. 10. – 1. 11. se hrálo letošní Mistrovství Moravy a Slezska, které proběhlo již tradičně v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.

V kategorii do 10 let nás reprezentovali tři hráči. Nejlépe se vedlo Antonínu Zemkovi, který uhrál 7 bodů a obsadil celkové 4. místo, získal pohár a diplom za 3. místo mezi hochy a vybojoval si postup na MČR 2019 kategorie do 10 let.
Nikolas Očko uhrál 6 bodů a skončil na pěkném 13. místě. Postup na MČR mu unikl jen o vlásek.
Poslední z naší trojice byl Adam Jurtík, který hrál na tak velkém a důležitém turnaji poprvé. Příjemně překvapil svými výsledky, uhrál celkem 5 bodů a skončil v první polovině startovního pole.

V kategorii do 12 let naši Interchess reprezentovalo 6 hráčů. Své nasazení potvrdil Marek Fizer, který obsadil 1. místo ziskem 8 bodů. Domů si odvezl pohár, medaili i diplom a také postup na MČR.
Do posledního kola bojoval o postup Matyáš Kaňák. V posledním kole mu ale byl za soupeře vylosován oddílový kolega David Juračák, se kterým prohrál a konečných 5,5 bodu na postup nestačilo.
David Juračák patřil v kategorii k nejmladším, přesto uhrál pěkný výsledek 6 bodů, ale ani to na postup nestačilo.
Také Martin Pravec hrál tak velký turnaj poprvé a tak jel hlavně sbírat zkušenosti do dalších let. Uhrál 3,5 bodu, což je napoprvé solidní výsledek.
Vanesa Filipová měla pěkný závěr turnaje a díky tomu uhrála 3,5 bodu.
Nguyen Vi turnaj odehrál se zdravotní indispozicí a to ovlivnilo jeho výsledek. Odehrál dobrý turnaj, jenže 5,5 bodu na postup nestačilo.

V kategorii do 14 let nás reprezentovali 4 hráči. Nejlépe si vedl Nguyen Thai Dai Vinh, který uhrál 6,5 bodů a postoupil na MČR.
Jedenáctiletý Michal Gřes v této kategorii mezi staršími hráči získával teprve zkušenosti, přesto uhrál pěkné 4,5 body.
Lucie Fizerová zahrála velmi slušný turnaj, skončila na celkovém 10. místě a domů odvezla pohár, medaili i diplom za 1. místo mezi dívkami.

V kategorii do 16 let hráli 4 hráči Interchess a nejlépe si vedl Dominik Očko, který uhrál 6,5 bodů a na MČR postupuje z 2. místa.
Davidu Szotkowskému zisk 6 bodů vynesl 7. místo a také postup na MČR.
Robert Demko uhrál stejně jako David 6 bodů, bohužel špatné pomocné hodnocení jej poslalo na 9. místo mezi hochy do 16 let.
Jan Micza, který si přijel především zahrát a získávat zkušenosti.

V doprovodném Openu jsme měli 3 hráče, nejlépe skončil Štěpán Hrbek, který celý turnaj bojoval o přední příčky. Nakonec skončil na 10. místě se ziskem 5,5 bodů.
Anna Lhotská hrála dobrý turnaj a uhrála 5 bodů, skončila na 18. místě.
Jakub Rakovský získal spoustu zkušeností, které v budoucnosti určitě využije. Uhrál 5 bodů a skončil na 20.místě.

Celkové výsledky, obrázky ze šampionátu.