tatryPod vedením trenéra Sergeje Berezjuka, který si turnaj sám zahrál, se početná skupina našich hráčů z české i slovenské skupiny Interchess zúčastnila 64. ročníku populárního turnaje Tatry Open, který se letos odehrál pod monumentálním Lomnickým štítem v Tatranské Lomnici.

Českou skupinu Interchess reprezentovala WCM Zuzana Gřesová, Michal Gřes, Dominik Očko, Ondra Havelka a Štěpán Hrbek, slovenskou skupinu Tomáš Brnušák, Vladko Bochníčka a Jakub Šošovička. Na poslední chvíli se bohužel museli ze zdravotních důvodů omluvit Marek Tobiaš Janík a Simonka Bochníčková.

Do celkového pořadí nejvýrazněji ze jmenovaných promluvil IM Sergej Berezjuk, který se bil do poslední chvíle a poslední partii turnaje dohrál remízou až po stém tahu! Stačilo to na dělení 2. místa a zisk finanční ceny za čtvrté místo.

Dobře se na turnaji prezentoval i stříbrný hráč posledního MČR 2018, dvanáctiletý Štěpán Hrbek, který si odváží dvě finanční ceny za celkové 14. místo a za 3. místo do 18 let. Na Elo si Štěpán připsal pěkných 94 bodů. Přitom začátek turnaje se Štěpánovi příliš nepovedl, po 3. kole měl na svém kontě jen jeden bod, ale projevil charakter bojovníka a z následujících šesti partií vyválčil 5 bodů!

WCM Zuzana Gřesová naopak měla po 3. kole 100 % bodový zisk a vypadalo to na na hodně úspěšný turnaj, bohužel druhá polovina turnaje se Zuzce již tolik nepovedla. Přesto si Zuzka vylepšila své Elo konto o 31 bodů.

Ondra Havelka po 7. kole s 5 body bojoval o finanční ceny a pěkné umístění, škoda posledních dvou prohraných partií.

Andrea Bochníčková ze slovenské skupiny Interchess zvítězila v turnaji žen.

O tom, že tatranský turnaj není jen o šachách svědčí fakt, že členové naší výpravy si na svá konta připsali nejen spoustu pěkných partií, bodové zisky či ocenění, ale také nejméně 100 km prošlých po tatranských turistických trasách a především, že si odvážejí dobrou náladu z deseti příjemně strávených dnů.

Za tradičně zdařilý a organizačně perfektně zvládnutý turnaj děkujeme pořadatelům a za pomoc s dopravou a organizací naší výpravy děkujeme předsedovi slovenské skupiny Interchess Vladimiru Šošovičkovi, Andree Bochníčkové a Pavlu Gřesovi.

Konečné výsledky, fotogalerie.