Letošní léto je za námi a my se můžeme ohlédnout za tím, jak si počínali členové naši šachové akademie nad šachovnicemi v nejteplejším období roku.

Aktivity našich hráčů byly bohaté a odehrály se nejen na domácích kolbištích, ale naši členové se rozjeli i mimo domovskou Českou nebo Slovenskou republiku. Barvy Interchess jsme tak mohli vidět u šachovnic v Itálii, Rusku, Chorvatsku, Německu, Rumunsku nebo Lotyšsku.

Není reálné popisovat všechny výsledky našich hráčů, zmiňme ale alespoň několik nejvýraznějších výsledků.

kanakovanatyMezi takové patří určitě 3. místo Natálie Kaňákové na MČR žen v Českých Budějovicích, kde si Natálie uhrála i poslední normu potřebnou pro udělení titulu WIM. Kompletní výsledky turnaje zde.

Naše členka Anna Krupnova (RUS) získala v rumunské Oradee na ME dvoučlenných družstev v sedmi partiích neuvěřitelných 6,5 bodu a výrazně přispěla k zisku titulu evropských mistryň pro ruský tým. Aničce patří naše gratulace k pěknému výsledku. Konečné výsledky zde.

Úspěšné bylo pro Interchess i ME mládeže v Rize. Všichni naši hráči, kteří se ho zúčastnili, získali více než 50% možných bodů, což v konfrontaci s evropskou špičkou samo o sobě znamená slušný výsledek.fizer

 Nejlépe si vedl Marek Fizer, který do turnaje se 132 účastníky nastupoval jako 20. nasazený a s 6,5 body z 9 partií obsadil celkové pěkné 9. místo.

vanGN Nguyen Thai Dai Van nastupoval do své kategorie jako turnajová jednička. Celý turnaj odehrál v popředí tabulky, každou partii hrál na výhru, často šel do rizika, ale opět se potvrdilo, že role favorita je zrádná. Nakonec si Van bez jediné prohry odváží rovněž solidní 9. místo. Na podzim čeká Vana start na MS v Řecku a věříme, že tentokrát si domů medaili odveze.

Štěpán Hrbek nastupoval do turnaje jako 8. nasazený, neodehrál špatný turnaj, jehrbekstepan2017n jednou poznal hořkost porážky, navíc v partii, ve které stál na výhru a skončil na 19. příčce, když bodově dělil 12. místo.

 Van a Marek tak skončili v první desítce a Štěpán v první dvacítce ve vysoké konkurencí evropské mládežnické špičky a naši hráči patřili mezi reprezentanty ČR k těm nejúspěšnějším.

 IM Vjačeslav Zarubitski (BLR), dlouhodobý svěřenec našeho externího spolupracovníka GM Vjačeslava Dydyška dělil 2. místo v kategorii do 16 let a na pomocné hodnocení skončil na pěkném 3. místě. Oběma Vjačeslavům gratulujeme k zisku medaile z ME.

Mnoho dalších hráčů Interchess si zahrálo s většími či menšími úspěchy mnoho dalších turnajů. Přesto doufáme, že si našli čas i na zasloužený prázdninový odpočinek a v nové sezóně se s vervou vrhnou do další práce na svém šachovém růstu.