extrazenyVe Fatraparku v Hrabovské dolině na Liptově v krásném prostředí Chočských vrchů, Smrekovice a Velké Fatry proběhl od 10. do 14. září 9. ročník Československé extraligy žen.

Tým Interchess pod vedením Sergeje Berezjuka ve složení Magdalena Mičulková - Dvořáková, WCM Zuzana Gřesová, Anna Lhotská a Klára Zemková bohužel hned v prvním kole zaváhal s budoucím vítězem Krajským šachovým svazem Žilina, když ve vyhrané pozici Anička Lhotská dala za remízu a Zuzka Gřesová remízovou pozici prohrála. Přestože Interchess všechna další utkání vyhrála a dokonce měla největší počet bodů ze všech účastníků turnaje, stačilo to „jen“ na celkové druhé místo a vítězství mezi oddíly ČR.

Anna Lhotská si dále odvezla cenu za nejlepší výsledek v celém turnaji – 4,5 bodu z 5. Jako bonus si připisuje 75 bodů na Elo.

Magdaléna Mičulková-Dvořáková po dlouhé herní pauze dokázala, že šachu rozumí, hrála velice spolehlivě, neprohrála a s výsledkem 4 body z 5 partií dělila 1. - 2. místo na 3. šachovnici.

Zuzka Gřesová to na 1. šachovnici měla nejtěžší. Svou roli zvládla a v posledním zápase dokázala černými remizovat s WFM Monikou Motyčákovou, reprezentantkou Slovenska, která měla největší Elo v turnaji.

Holkám gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Interchess.

Děkujeme i sponzorovi týmu, firmě DOMINO MÓDA.

Poděkování patří i Slovenskému šachovému svazu a osobně hlavnímu rozhodčímu Karolovi Pekárovi za zdařilou organizaci turnaje.

Celkové výsledky, fotogalerie.

dominomoda