kanakovanatyOd 21. do 29. června proběhl v Českých Budějovicích uzavřený turnaj o titul letošní mistryně České republiky. Jako třetí nasazená nastoupila členka Šachové akademie Interchess WFM Natálie Kaňáková.

Natálie Kaňáková v letošním roce maturovala a proto měla pochopitelné tréninkové i herní manko. To se zákonitě muselo projevit, už na Mitropa Cupu počátkem června se herně trápila a také start do MČR jí nevyšel. Po šestém kole měla Natálie na svém kontě ani ne 50% bodů a třetí příčka od konce startovního pole vypadala hrozivě.

Natka ale přesto nehodila flintu do žita, herně i výsledkově se neuvěřitelně zvedla, poslední 3 kola přesvědčivě vyhrála a svou obdivuhodnou hrou v závěru turnaje uhrála nakonec 5,5 bodu a dělí 2. - 3. místo, díky horšímu pomocnému hodnocení nakonec bere pěkné třetí místo. Za zmínku stojí i to, že počtem pěti výher v turnaji se vyrovnala vítězce a tedy mistryni ČR WGM Olze Sikorové.

Kromě třetí příčky si Natálie uhrála i další normu potřebnou k zisku titulu WIM a tentokrát již nebude bránit FIDE nic k jeho udělení. Vylepšuje si samozřejmě i své Elo.

Natálie za poslední dobu, kdy trénuje s našimi trenéry, udělala neuvěřitelný výkonnostní skok a je docela možné, že pod profesionálním vedením a při své píli ještě zdaleka neřekla své poslední šachové slovo. Zvláště teď, kdy oficiálně do naší šachové akademie z BŠŠ přestoupila. K jejím úspěchům jí gratulujeme a vítáme ji v našich řadách.

Konečné pořadí. NŠS o MČR. Natálie V šachu.