soci-bilavezV termínu 1. - 9. 6. vycestoval školní tým Šachy Štěpán Praha v sestavě s naším členem Štěpánem Hrbkem na první šachovnici do ruského Soči na 49. ročník Mistrovství Ruska školních týmů s mezinárodní účastí pod názvem Bílá věž. Jedná se o turnaj, který má v Rusku, v postsovětských i v dalších zemích obrovskou váhu a popularitu. Letos se ho účastnílo 99 týmů, z toho 20 je zahraničních. 79 ruských čtyřčlenných družstev si svou účast muselo vybojovat. Od začátku kvalifikačních bojů si zahrálo přes 50 000 dětí! To znamená, že se o finále pokoušelo více než 10 000 družstev.

Štěpán Hrbek předvedl vynikající výkon, z 9 kol soupeřům nechal jenom 2 remízy dělil 3. - 4. místo na 1. šachovnici. Pomocné hodnocení mu přidělilo 4. příčku, ale v takové konkurenci jde o skvělý výsledek.

Naše šachová akademie s šachisty ze ZŠ u sv. Štěpána (Praha) už dva roky těsně spolupracuje a servisu našich trenérů využívá nejen Štěpán jako člen Interchess, ale také další děti této školy. Tato spolupráce naplňuje v praxi filozofii ŠA Interches o spolupráci napříč šachovými kluby.

Výsledky ze Soči. Reportáž a fotografie.