demko kyspoharŠachový oddíl TJ Slávia Caissa Čadca uspořádal ve dnech 8. - 10. června v Domu kultury Čadca šachový turnaj Kysucký pohár 2018. Hrálo se tempem 2 x 60 min + 30 s/tah a nad šachovnicemi se sešlo téměř 50 hráčů z pěti zemí. Nechyběli mezi nimi ani hráči frýdeckomístecké Interchess a rozhodně byli vidět.

Mimořádně úspěšný víkend to byl především pro Roberta Demka, který jako 24. nasazený hráč uhrál 5,5 bodu ze 7 kol a dělil bodově konečné 1. - 3. místo! Všechna čtyři kritéria pomocných hodnocení měl Robert zcela shodná, jako CM Andreas Teuber (GER) a lepší než Peter Adamko (SVK), proto se finanční cena za 1. místo rozdělila rovným dílem mezi Roberta a Andrease. O tom, kdo si odveze pohár za 1. místo rozhodla dodatečná blesková partie, kterou Robert bohužel prohrál a oficiálně tedy skončil druhý. Na svůj rating si přidává 130 bodů a odvezl si i 1. cenu za nejlepšího juniora. Patří mu velká gratulace!

Pěkný výsledek zaznamenala i Zuzka Gřesová, která jako 16. nasazená vybojovala 4,5 bodu, skončila na devátém místě, získala 37 bodů na své Elo a odvezla si pohár a cenu za 1. místo mezi ženami.

Michal Gřes byl až 46. nasazeným hráčem, přesto vybojoval hezkou 13. příčku, 137 bodů na Elo a pohár a finanční cenu za nejlepšího hráče s Elo < 1600.

Výsledek Rosti Berezjuka ovlivnila zbytečná prohra už téměř vyhrané partie ve 3. kole. Rostík ztratil 15 bodů ze svého Ela, přesto obsadil 17. místo, čtyři příčky nad svým nasazením.

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci naší šachové akademie na mezinárodním poli, pořadatelům za pěkný turnaj a skvělou atmosféru.

Výsledkový servis, fotogalerie.