konik2018Populární a tradičně perfektně zorganizovaný jarní šachový festival Ostravský koník se letos odehrál v termínu 28. 4. - 6. 5. tradičně v Domě kultury města Ostravy. Ve všech hlavních turnajích byla zastoupena i naše šachová akademie.

V rámci festivalu se hrálo Mistrovství České republiky mužů, do kterého zasáhl i náš Ondra Havelka, který nastoupil jako 57. nasazený hráč a po velmi pěkném výkonu a zisku 4,5 bodů skončil ve skupině, která bodově dělila 25. – 38. místo. Ondra hrál nekompromisní šachy, o čemž svědčí pouhá jedna remíza v devíti kolech. Z jeho devíti soupeřů bylo osm držitelů některého z titulů GM, IM, FM, přesto Ondra obstál a připisuje si 117 bodů na své Elo!

V Open A turnaji nastoupili Štěpán Hrbek, David Szotkowski a Zuzana Gřesová. Všichni tři se dokázali umístit v konečné tabulce lépe, než napovídalo jejich nasazení ve startovní listině.

V Openu B hrál Marek Fizer a přidává ke svému Elu pěkných 75 bodů.

 V céčku o celkové vítězství bojoval Radek Opěla, nakonec uhrál pěkné 4. místo a odnesl si nejen finanční cenu, ale také 58 bodů na svůj Elo rating. Finanční odměnu za perfektní 8. místo a zisk 64 bodů na Elo si odnáší Lucka Fizerová, mezi úspěšné hráče turnaje můžeme počítat i Michala Gřese, Davida Juračáka a Toníka Zemka, kteří si rovněž zlepšují o desítky bodů svá Ela.

V posledních letech s Interchess těsně spolupracuje a využívá náš trenérský, metodický a organizační servis pražský oddíl Šachy Štěpán. Pod vedením našich trenérů v C openu startující hráčka tohoto klubu Karolina Marková odváží z Ostravy neuvěřitelných 165 bodů na Elo. Jen vinou zbytečné porážky z 9. kola Karolína nezískala ještě větší porci Elo bodů a finanční cenu. Další šachista tohoto oddílu Jáchym Hrbek, nasazený 68. v C turnaji, dělil 16. – 28. místo a odvezl si 151 bodů na své Elo.

Trenérský a organizační doprovod zajistili našim hráčům trenéři GM Vladimír Talla, IM Sergej Berezjuk a WFM Táňa Bogatková.

Všem úspěšným hráčům naší akademie patří gratulace, celé výpravě pak poděkování za reprezentaci Interchess, rodičům a doprovodu hráčů za podporu a pomoc.

Výsledkový servis, web festivalu.