sscrExtraligová sezóna ročníku 2017 / 2018 se o víkendu 6. - 8. dubna 2018 stala minulostí. V uplynulém ročníku zasedali k extraligovým šachovnicím dva členové Interchess.

IM Nguyen Thai Dai Van na první šachovnici týmu ŠK města Lysá nad Labem podával výborné výkony, uhrál 5 z 8 bodů a jeho turnajový výkon činil neuvěřitelných 2668 bodů!

V posledním kole Van remizoval s 19. hráčem světového žebříčku GM Radoslawem Wojtaszkem, který se může pyšnit ratingem 2746. Vanovy skvělé výsledky ale k záchraně týmu nakonec nevedly a ŠK města Lysá nad Labem z nejvyšší soutěže sestupuje.

Labortech Ostrava s GM Vladimírem Tallou v boji o medaile neuspělo. V 9. a 10. kole tým prohrál a zbyla na něj nepopulární bramborová medaile. Čtvrté místo je ale nesporně velmi pěkný výsledek. Vladimír pro tým vybojoval 6 bodů z 9 a ani jednou neodcházel od šachovnice poražen.

Extraligu nakonec vyhrál favorizovaný 1. Novoborský ŠK v sestavě s IM Tadeášem Krieblem trénovaným dlouhodobě GM Vladimírem Tallou, druhou příčku obsadilo Výstaviště Lysá nad Labem s GM Janem Krejčím a GM Tomášem Oralem, dlouhodobě trénovanými IM Sergejem Berezjukem, stejně jako FM Jiří Kočiščák v Labortechu Ostrava.

Úspěšným gratulujeme.

Extraliga ve výsledcích, extraligový web, komentář na nss.cz.