1940hoteldlouhestraneloucnanaddesnoukoutynaddesnouV termínu 10. - 18. března nastoupí naši šachisté k vrcholu mládežnické šachové sezóny - MČR mládeže v Koutech nad Desnou.

Pod vedením trenérů Sergeje Berezjuka, Táňi Bogatkové a Honzy Macíčka se u šachovnic představí mnoho našich svěřenců napříč všemi kategoriemi.
V kategorii nejstarších chlapců do 16 let nastoupí hned tři naši členové. Jmenovitě Dominik Očko, David Szotkowski a Robert Demko. Všichni tři jsou v kategorii H16 nováčky. Na loňské MČR může nejlépe vzpomínat Dominik Očko, který si z kategorie chlapců do 14 let odvezl bronzovou medaili.
V kategorii H14 si zahraje Nguyen Thai Dai Vinh, který do turnaje vstupuje jako 7. nasazený.
Mezi chlapci do 12 let bude k favoritům patřit loňský mistr a první nasazený Štěpán Hrbek, který má určitě motivaci bojovat o medailové příčky.
Nejpočetnější zastoupení máme v kategorii chlapců do 10 let. V turnaji nastoupí Marek Fizer, Zdeněk Tauš, Antonín Zemek a David Juračák.
V kategorii D16 hrají Zuzka Gřesová a Týna Marková. Na boj o medaile může pomýšlet hlavně Zuzka, která je 4. nasazená.
Hlavní favoritka a první nasazená v kategorii D14 je naše svěřenkyně Anna Lhotská. Anička bude obhajovat loňský titul v mladší kategorii dívek do 12 let.
Hodně štěstí budeme přát také Lucce Fizerové. která je v D12 třetí nasazená.
Mezi dívkami do 10 let se představí Vanesa Filipová.
Doprovodných open turnajích si zahrají tři naši hráči. V Národním openu startuje Michal Gřes a Nikolas Očko. V silněji obsazeném Fide openu bude hrát náš svěřenec ze Slovenska Miroslav Krupa.
Všem našim hráčům přejeme mnoho šachových úspěchů a vydařených partií po dobu celého mistrovství. Trenérskému štábu přejeme silné nervy, pohodový průběh turnaje a dobré výsledky svěřenců.

Web pořadatele, nasazení a výsledky, on-line.