ohen

V Litomyšli proběhla od 29. ledna do 1. února šachová část olympiády dětí a mládeže. Z reprezentantů Moravskoslezského kraje si vedli nejlépe Petr Gnojek z BŠŠ, který celkově zvítězil v kategorii mladších žáků a náš hráč Marek Fizer, kterému stejný bodový zisk 5,5 bodu stačil na druhou příčku v kategorii nejmladších žáků. Oběma patří naše gratulace!

Trochu za očekáváním zůstala třetí nasazená Zuzka Gřesová, pátá v kategorii dívek a vůbec se nedařilo Davidu Szotkowskému, který se na turnaji nepotkal s formou a herní krizi sám nedokázal překonat.

Celkově se tým Moravskoslezského kraje, ve kterém figurovali tři hráči naší akademie - David Szotkowski, Zuzka Gřesová, Marek Fizer a doplnil je Petr Gnojek z BŠŠ, umístil na druhém místě za vítěznými středočechy. Přestože hráčskou kvalitou měl náš výběr na vítězství, dá se výsledek považovat za úspěch, především proto, že na rozdíl od soupeřů hráči hráli bez trenéra, kterého krajský svaz prostě nenominoval. Přitom ostatní krajské výběry byly vedeny kvalitními trenérskými osobnostmi, namátkou GM Vlastimilem Babulou, IM Tomášem Krausem nebo FM Lukášem Vlasákem.

Bronzové medaile získal Pardubický kraj díky pomocnému hodnocení před výběrem Prahy, v jejíchž barvách hráli i bratři Vinh a Vi Nguyenovi.

Konečné výsledky. O olympiádě na nss.cz.