00016. a 7. kolo východní konference extraligové soutěže družstev proběhlo 20. ledna na naší domácí půdě v Národním domě ve Frýdku-Místku.

Role hlavního rozhodčího se ujal Vladimír Talla, kapitánem týmu byl Sergej Berezjuk, technické a organizační zajištění měla na starosti Táňa Bogatková.

V dvojkole se sešly týmy Interchess Frýdek-Místek, BŠŠ Frýdek-Místek, SK Slavia Orlová a ŠK Staré Město.

V 6. kole se naše družstvo utkalo s BŠŠ a vývoj duelu byl pod naší kontrolou. Vcelku rychle porazil Štěpán Hrbek Ondru Nytru a David Szotkowski remizoval s Richardem Stalmachem. Ondra Havelka si pak poradil na 1. šachovnici s Markem Mičou a stav byl 2,5 : 0,5 v náš prospěch. Pak ale na 6. šachovnici prohrál Robert Demko s Adamem Frankem a v závěru měl náš městský rival štěstí, když Petr Gnojek v remízové koncovce vyhrál nad Dominikem Očkem a na 5. šachovnici Zuzka Gřesova remizovala v lepší pozici z Lucianem Vantuchem. Derby tedy skončilo plichtou 3:3.

V 7. kole proti Orlové byl duel našich hráčů těžší o skutečnost, že Ludmilu Kopcovou a Filipa Neumanna trénoval nebo trénuje Vladimír Talla a Vojtu Šrámka Sergej Berezjuk.

Vedení nám zajistil rychlou výhrou nad Filipem Neumannem Robert Demko, další bod zajistil Štěpán Hrbek na 3. šachovnici. Dvoubodový náskok udrželi remízami David Szotkowski a Dominik Očko a další remízou už nám Zuzka Gřesová zajistila výhru nad Orlovou a postup do celorepublikového A finále extraligy. Prohra Ondry Havelky už postup nemohla ovlivnit.

Hráčům i realizačnímu týmu Interchess gratulujeme ke splnění postupového cíle a do bojů o titul milkeffekt 2mistra extraligy ve Vlachovicích ve dnech 20. - 22.dubna 2018 přejeme hodně zdaru.

Výsledkový servis, stránky extraligy.