0005SVČ Korunka v Ostravě hostilo v úterý 16. ledna krajský přebor škol v kategorii 1.- 5. mladších žáků.

Role hlavního rozhodčího se ujal náš trenér Vladimír Talla, jako pomocný mu sekundoval Rostislav Berezjuk. Turnaj zdobila výborná organizace. Hrálo se ve velkém sále, k dispozici byly prostory pro odpočinek a pro rozbory odehraných partii. Organizátor se postaral i o pedagogický doprovod, úspěšní hráči byli odměněni pěknými poháry a medailemi, ceny získaly i družstva umístěná až do 6. místa.

Na startu se sešlo 14 škol našeho kraje. Z 1. místa v okrese do teto soutěže postoupilo družstvo ZŠ Trojanovice, které trénuje naše trenérka Táňa Bogatková. Ve slušné konkurenci tým ve složení David Juračák, Šimon Stejskal, František Galia, Jindřich Svoboda a Matěj Kotrba obsadil pěkné osmé místo. Druhá příčka patří 8. ZŠ Frýdek-Místek, za kterou na druhé šachovnici úspěšně bojoval náš Tonda Zemek.

Konečné výsledky.

Ve Frýdku – Místku proběhlo krajské kolo přeboru středních škol. Členy čtyřčlenného družstva vítěze – GPB Frýdek–Místek, které obhajuje loňské první místo v republikovém kole, byli naši hráči Dominik Kula, Natálie Kaňáková a Rostislav Berezjuk. Třetí místo obsadil „B“ tým místeckého gymnázia. V jeho barvách nastoupili naši členové Ondřej Havelka a Zuzka Gřesová.

Vítězům gratulujeme k prvenství a postupu do republikového finále, členům bronzového týmu děkujeme za reprezentaci Interchess.

Konečné výsledky. Fotografie z ostravského turnaje.