0001Jedenáctiletá členka naší šachové akademie Anna Krupnova (Moskva, RUS) dosáhla ke konci letošního roku dvou výrazných výsledků.

Na Přeboru Moskvy klasickým tempem dokázala výborným finišem a celkovým ziskem 7,5 bodu z 9 obsadit 2. místo v kategorii dívek do 13. let, jako jediná v turnaji porazila pozdější vítězku WCM Margaritu Zverevu, a postoupila do finálového turnaje o mistryni Ruska 2018 do 14 let. Interchess tak bude mít zastoupení v mistrovském turnaji takové šachové supervelmoci, jakou Rusko bezesporu je.

První místo Anna obsadila na navazujícím Přeboru Moskvy v rapidu.. Celý turnaj byla v čele tabulky, škoda bylo zaváhání v 6. kole. Přesto po výborném finiši nakonec dělila 1. - 2. místo, lepší pomocné hodnocení znamenalo pro Aničku zlatou medaili, před třetí hráčkou konečného pořadí měla náskok 2 bodů.

K úspěšným vystoupením Anně gratulujeme. Její výkon je o to cennější, že v Moskvě se šachu věnuje obrovské množství mládeže, které se věnují stovky profesionálních trenérů a prosadit se zde vyžaduje opravdu velkou porci šachového umu.