0010Ve Středisku volného času Korunka v Ostravě proběhlo v pátek 17. listopadu první Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu mládeže. Pořadatelem turnaje byla ve spolupráci se SVČ Korunka Šachová akademie Ostrava, kterou letos založil náš trenér Vladimír Talla. Vladimír byl také ředitelem mistrovství.

Přestože pořadatelé organizovali tak velký turnaj poprvé, dá se říct, že odvedli skvělou práci. O účastníky i jejich doprovod bylo vzorně postaráno, hrálo se ve vzdušné hrací místnosti, děti obdržely účastnické odznaky, zajištěn byl oběd, svačinka i pitný režim, hráči, kteří dohrávali dřív měli vyplněn volný čas.

V takových podmínkách se hraje dobře a výsledky našich hráčů to potvrzují.

V kategotii do 8 let stál na bedně a stříbrnou medaili si odvezl Toník Zemek, v kategorii dívek do 10 let vybojovala bronz Vanesa Filipová. Nejvíce se ale dařilo našim hráčům v kategorii do 14 let. První místo patřilo Davidu Szotkowskému, třetí příčka Robertu Demkovi Nejlepší hráčkou do 14 let byla vyhlášena naše Kristýna Marková.

Svěřenci Vladimíra Tally Ladislav Kopec (TJ Ostrava) v H14 obsadil druhé místo, stejně jako Filip Neumann (Slavia Orlová) v H16.

V rolích rozhodčích jsme mohli spatřit členy Interchess Kláru Zemkovou, Rosťu Berezjuka a Dominika Kulu, kteří pod vedením hlavního rozhodčího Rastislava Diviaka ze Senice přispěli k bezproblémovému průběhu turnaje.

Všem našim hráčům děkujeme za účast a snahu, rodičům dětí za podporu. Medailistům přidáváme naši gratulaci.

Organizátorům patří velké poděkování za jeden z nejlepších turnajů v ČR, jakého jsme se zatím účastnili.

Výsledkový servis, fotky z turnaje.