korunkaV pátek 17. 11. 2017 proběhne v Ostravě Mariánských Horách ve Středisku volného času Korunka premiérové první Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu mládeže 2017.

Doposud je přihlášeno téměř 100 hráčů z oddílů celého kraje. Bude se hrát v pěti kategoriích do 8, 10, 12, 14 a 18 let. Startovní listiny zde.

Výprava Interchess bude čítat 12 hráčů. V kategorii do 8 let budou hrát Zdeněk Tauš, Antonín Zemek, Nikolas Očko, Adam Jurtík a Jakub Záveský. V kategorii do 10 let nastoupí David Juračák, Vanesa Filipová, Ondřej Chromiak a Šimon Stejskal. Kategorii do 14 let si zahrají David Szotkowski, Robert Demko a Jan Micza. Vedoucím výpravy bude Táňa Bogatková.

Ředitelem turnaje je náš trenér Vladimír Talla, který letos začátkem roku založil v Ostravě Šachovou akademii Ostrava, která je společně se SVČ Korunka pořadatelem mistrovství.

Hlavní rozhodčí turnaje bude náš dlouholetý spolupracovník mezinárodní rozhodčí Rastislav Diviak ze Senice, na postech pomocných rozhodčích mu budou asistovat členové Interchess Klára Zemková, Rostislav Berezjuk a Dominik Kula.

V každé kategorii je připraveno šest hodnotných cen pro celkové pořadí i pro pořadí dívek.

Celé naší výpravě přejeme v turnaji mnoho zdaru.