vladislavDo slezské Vladislavi na území dnešního Polska vyrazila výprava osmi hráčů Interchess vedená trenérkou Táňou Bogatkovou a dalšími členy doprovodu.

Turnaj rozdělený do třech věkových kategorií se odehrál o víkendu 11. - 12. listopadu a hráči naší šachové akademie se jej zúčastnili již podruhé.

V kategorii A, která byla vypsána pro nejmladší šachové naděje, jsme měli zastoupení nejpočetnější. V turnaji hraném na 7 kol tempem 1 hodina na partii nastoupili Tonda Zemek, David Juračák, Nikolas Očko a Adam Jurtík. Nejlépe se vedlo Tondovi Zemkovi, který skončil v konkurenci 40 dětí z Polska, Slovenska a České republiky na výborném třetím místě. David Juračák byl sedmý, Nikolas Očko devatenáctý a Adam Jurtík šestadvacátý. Tondovi patří naše gratulace a všem jmenovaným poděkování a pochvala za reprezentaci Interchess.

Výsledkový servis.

V turnaji B, kde hráli šachisté narození v letech 2003 – 2007, se z členů naší výpravy nejlépe umístil Míša Gřes, desátý z 39 účastníků. Michalovi se vydařil zejména závěr turnaje, ten naopak nevyšel Daliboru Mikeschovi, který turnaj parádně rozehrál, ale pak mu došel dech a bylo z toho 17. místo.

Výsledkový servis.

V kategorii C jsme získali tři medaile, z toho hned dvě si na krk pověsila Klára Zemková – stříbro za celkové druhé místo a zlato pro nejlepší ženu. Sbírku doplnil bronzem Robert Demko. Oběma patří naše gratulace, přestože výsledek mohl být ještě výraznější, nebýt zbytečných ztrát v jasně lepších pozicích.

Výsledkový servis.

Turnaj proběhl v přátelské, dobrosrdečné atmosféře ve vkusné hrací místnosti, výpravě se líbil i hotel, kde byla ubytována. Organizátorům patří naše poděkování, stejně tak rodičům dětí za spolupráci a pomoc.

Fotografie z turnaje.