0001V Harrachově bylo v sobotu 28. října slavnostně zakončeno Mistrovství Čech mládeže. Zajímavým výsledkem z pohledu Interchess je vítězství a mistrovský titul Aničky Lhotské v kategorii dívek do 14 let s výsledkem 5 bodů z 9. Aničce gratulujeme k výbornému výsledku.

Výsledkový servis, web pořadatele.

Ve dnech 24. - 29. října proběhlo v Koutech nad Desnou Mistrovství Moravy a Slezska mládeže, na kterém byla ve hře i postupová umístění, zaručující účast na jarním mistrovství republiky. Naše početná výprava zaznamenala řadu dobrých výsledků.

Pod vedením Sergeje Berezjuka, Vladimíra Tally, Táňi Bogatkové, Rostislava Berezjuka a Honzy Macíčka se na šampionátu předvedli David Szotkowski, Robert Demko, Kristýna Marková, Marek Fizer, Dalibor Mikesch, Jan Micza, Vinh Nguyen Thai Dai, Lucie Fizerová, Michal Gřes, David Juračák, Zdeněk Tauš, Vanesa Filipová, Antonín Zemek a Nikolas Očko, dále Filip Neumann (SK Slavia Orlová), sourozenci Ivanovi (ŠK Duras BVK) a Miroslav Krupa (SVK).

Zastavme se u výsledků jednotlivých hráčů. Opravdu velice potěšující je výkon našich nejmladších. V kategorii U10 se představilo 5 našich nadějí. Někteří z nich mají před sebou dokonce ještě několik startů v této věkové kategorii v následujících letech, přesto se už teď prezentují kvalitní hrou. Nejlepšího výsledku dosáhl David Juračák, který získal stříbrnou medaili. Dlouho se pohyboval na 1. pozici a až prohra v posledním kole jej odsunula na druhé místo. Do posledních chvil turnaje bojovali Toník Zemek a Zdeněk Tauš. Po výhře v posledním kole se oba posunuli na postupové pozice - Toník na 8. místo, Zdeněk obsadil místo o příčku níže. Vanesa Filipová získala 5 bodů a skončila 27, Nikolas Očko měl po 4. kole 3 body a zdálo se, že bude bojovat o postup. Bohužel nezvládl druhu polovinu turnaje a z posledních 5 kol uhrál jenom 1,5 bodu, celkem 4,5 a to stačilo na 34. místo.

V kategorii U12 nás prezentoval pouze jeden člen - Michal Gřes. Michal předváděl stabilní výsledky. Postup mu unikl až v posledním kole po prohře na čas v naprosto vyhrané pozici. Je to určitě škoda, ale Michal se snažil a hrál dobře, má růstový potenciál, dávající perspektivu do jeho další šachové kariéry.

Nejlepší výkon v kategorii U14 z našich svěřenců předvedl Filip Neumann (SK Slavia Orlová), který vybojoval bronzovou medaili a připsal si 25 bodů na své Elo. Nguyen Thai Dai Vinh obsadil 12. místo a postup mu stejně jako Michalovi utekl až v posledním kole. Vinh patřil jako 3. nasazený hráč k favoritům a jeho umístění je tak spíše zklamáním. Zazářila naopak Lucka Fizerová, nasbírala 5,5 bodu a obsadila mezi čtrnáctiletými dívkami vynikající druhé místo, Saša Ivanov (ŠK Duras BVK) uhrál 3 body.

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii nejstarších hráčů do 16 let. S 6,5 body si postup z krásného 5. místa zajistil Robert Demko, který prošel turnajem bez porážky a v posledním kole bojoval o medaili, ale uhraná remíza bohužel nestačila.

David Szotkowski bojoval do konce, vyhrál 2 poslední partie, stačilo to ale pouze na 12. místo, když bodově dělil 6. – 12. příčku. Pomocné hodnocení ale stálo proti němu.

Velký výkonností skok předvedl Dalibor Mikesch, který dokázal potrápit několik favoritů a připsal si téměř 100 bodů na své Elo. Dalibor také bojoval do posledního okamžiku o postup, ale ke konci se už u Dalibora projevila únava z náročného průběhu turnaje.

Kristýna Marková dokázala ukořistit pro Interchess jedinou letošní zlatou medaili. Týnka s 5 body předstihla všechny své konkurentky a v dívčí kategorii do 16 let zvítězila.

Devítiletý Marek Fizer má zajištěn přímý postup na MČR 2018 a proto si zahrál tréninkový turnaj s podstatně staršími hráči. Marek statečně bojoval a se 4,5 body obsadil 37. místo.

Solidní výkon předvedl Mikhail Ivanov (ŠK Duras BVK), který odehrál několik velice dobrých partií a na své Elo si připsal skoro 100 bodů, Honza Micza ukořistil 2,5 bodu.

 Ve Fide Openu předváděl stabilní výsledky náš slovenský svěřenec Miroslav Krupa. Mirko s 5,5 body obsadil 9. místo. 

Celý turnaj se po organizační stránce obešel bez větších problémů, za což musíme organizátorům z Orlové poděkovat. Postupujícím a medailistům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na MČR 2018. Všem svěřencům i rodičům děkujeme za velkou snahu a těšíme se na nové šachové boje na MČR 2018!

Výsledkový servis, web pořadatele.