sergej tatry 2017V termínu 8. - 15. října se v Tatranské Lomnici konal tradiční šachový turnaj Open Tatry. V turnaji pod vedením Sergeje Berezjuka nastoupili i naši svěřenci Zuzana Gřesová, Michal Gřes, Filip Neumann (SK Slavia Orlová), Jakub Šošovička (SVK) a Martin Šandor (SVK).

IM Sergej Berezjuk po děsivém začátku (0,5 bodu po 2. kole) potvrdil své vysoké šachové kvality a bojovou morálku, nasbíral z následujících 7 kol 6,5 bodu a nakonec dělil se 7 body 2. - 4. místo. Slabší pomocné hodnocení nakonec znamenalo bramborovou medaili.

Pěkné šachy a výsledek předvedl Kubko Šošovička. Uhrál 5,5 bodu, získal 89 bodů na Elo a obsadil krásnou 31. příčku. Také Filip Neumann odehrál dobrý turnaj. Filip vybojoval 4,5 bodu a získal solidních 55 bodů na Elo. Zuzce Gřesové se turnaj moc nepovedl, přestože získala stejnou porci bodů jako Filip, ztratila 42 bodů Ela. Martin Šandor podával stabilní výkony, proti slabším hráčům bodoval, se silnějšími hráči většinou prohrál. Michal Gřes odehrál pohodový turnaj, ve kterém vybojoval 3,5 bodu a výrazně si zlepšil své Elo, když si jej navýšil o 81 bodů.

Krásný týden v prostředí nádherných Tater byl pro naše hráče nejen plný šachů, ale také každodenních túr pod přísným dozorem horského vůdce Sergeje Berezjuka. Tato intenzivní fyzická i herní příprava určitě pomůže našim hráčům na dalších šachových turnajích.

Za výborné organizační zvládnutí báječného turnaje patří poděkování pořadatelům, za bezproblémový průběh pak i hlavnímu rozhodčímu turnaje, místopředsedu slovenské Interchess IA Rostislavu Diviakovi.

Více o turnaji na stránkách SŠZ, obrázky v turnajové fotogalerii.

Výsledkový servis.