0001Kouty nad Desnou, tak jako již řadu let, jsou hostitelem i letošního ročníku Mistrovství Moravy a Slezska mládeže. Tradičními účastníky tohoto šampionátu, ve kterém se hraje nejen o tituly a medaile moravskoslezských šampiónů, ale především o osm postupových míst na republikové mistrovství v každé ze čtyř věkových kategorií, jsou i hráči naší šachové akademie.

Trenéři Sergej Berezjuk, Vladimír Talla, Táňa Bogatková a Rostislav Berezjuk společně s Honzou Macíčkem přivedli do podhůří Jeseníků tým, který tvoří David Szotkowski, Robert Demko, Kristýna Marková, Marek Fizer, Dalibor Mikesch, Jan Micza, Vinh Nguyen Thai Dai, Lucie Fizerová, Michal Gřes, David Juračák, Zdeněk Tauš, Vanesa Filipová, Antonín Zemek a Nikolas Očko.

Pod vedením našich trenérů se turnaje účastní i Filip Neumann (SK Slavia Orlová), sourozenci Ivanovi (ŠK Duras BVK) a Miroslav Krupa (SVK).

Pořadatelství šampionátu, který probíhá od 24. do 29. října je v gesci SK Slavia Orlová a sledovat dění a výsledky můžeme na stránkách pořadatele, na stránkách nasazení a výsledků nebo on-line.

Našim hráčům a trenérům přejeme mnoho úspěchů, doprovázejícím rodičům pak klidný a spokojený pobyt.