00070012V Krnově byl v sobotu 14. října zahájen pětidílný seriál letošního ročníku krajského přeboru mládeže v rapid šachu.

Body sbírat vyrazila i výprava Interchess vedená Táňou Bogatkovou ve složení: HD 10 Zdeněk Tauš, David Juračák, Antonín Zemek, Adam Jurtík, Ondřej Chromiak, Vanesa Filipová a v HD 18 Jan Micza.

Výsledek prvního kola vypadá pro naše barvy solidně. Stříbro si odváží Toník Zemek, nepopulární čtvrté místo obsadil David Juračák a Vaneska Filipová v kategorii dívek do 10 let byla dokonce zlatá. Pochvalu si zaslouží Adam Jurtík, který uhrál pěkné 4 body. Do formy se snad vrací po delším tréninkovém výpadku Zdeněk Tauš (v Krnově 4,5 bodu), nahoru může jít i Ondra Chromiak (2 body), pokud se v sezóně bude aktivně zúčastňovat turnajů.

Honza Micza nastoupil ve svých 14 letech mezi mnohem staršími hráči a v kategorii do 18 let bojoval velmi zodpovědně, za což mu náleží velká pochvala.

Poděkování za reprezentaci Interchess patří všem zúčastněným hráčům a za pomoc s organizací a dopravou i rodičům. Těšíme se na další turnaje.

Výsledkový servis, fotogalerie.