sscrO víkendu 7. a 8. října byly zahájeny soutěže družstev mládeže. Do základní skupiny extraligy východ se se zapojilo i naše družstvo.

V prvním sobotním zápase proti Kuřimi byla na našich hráčích znát velká nervozita, přece jenom to byl úplně první zápas našeho týmu v extralize. S outsiderem skupiny jsme prohráli celkem hladce. V odpoledním zápase s Vlašimí i v nedělním ranním proti Jičínu jsme zabojovali a zvítězili. Odpoledne jsme hráli s hlavním favoritem naší skupiny Polabinami a celkem zaslouženě jsme prohráli.

Se 6 body po 4 utkáních se držíme na postupovém 4. místě. Postup do finálové skupiny je stále v našich rukách. Suverénně vedou Polabiny s plným počtem bodů.

Všechny 4 své partie vyhrál Robert Demko a byl jednoznačnou oporou družstva, Ondřej Havelka a David Szotkowski získali 2 body, ostatním se dařilo méně.

V družstvu Orlové nastoupili Filip Neumann a Lída Kopcová. Oba hráli pouze v sobotu a získali jeden bod ze dvou partií.

Družstvo Orlové je se 4 body na 6. místě osmičlenné skupiny.

V západní skupině hrála v družstvu OAZY Praha Anička Lhotská. Družstvu OAZY se moc nedařilo a zatím je bez bodu poslední ve své skupině. Aničce se podařilo v sobotu porazit dva hráče s elem o více než 250 bodu vyšším, ale i to na body družstva nestačilo. Jejímu bratrovi Zdenkovi se nedařilo a prohrál všechny 4 partie.

Zajímavý postřeh při srovnání osmičlenných skupin západ a východ. Zatímco v naší východní skupině není ani jeden hráč s elem přes 2200, ve skupině západ jich je sedm…

Současně se hrála i první kola 1.ligy mládeže. 

Za družstvo TJ Ostrava hostují Marek a Lucka Fizerovi. Lucka hrála v sobotu dvě partie a obě prohrála, Marek hrál v neděli jednu partii a tu vyhrál. V družstvu hraje í Lída Kopcová a Filip Neuman.

V první lize za družstvo Orlové B hraje na první šachovnici Jakub Ochmyt a ze tří partií získal jeden bod.

Extraliga dorostu, 1. liga mládeže - skupina D.