mitropaV termínu 16. až 25. září 2017 proběhl v maďarském městě Balatonszárszó 36. ročník Mitropa Cupu, který je považován za neoficiální mistrovství družstev států střední Evropy. Jedná se o uzavřený turnaj deseti čtyřčlenných družstev.

Družstvo České republiky letos vybojovalo výborný výsledek, když obsadilo za reprezentací Chorvatska druhé místo, těsně před reprezentací Francie.

Z pohledu Interchess je potěšitelné, že hlavními oporami reprezentace ČR byli dva bývalí dlouholetí svěřenci trenérů naší šachové akademie.

Na první šachovnici získal velmistr Honza Krejčí skvělých 5 bodů ze 7 partií, jeho celkový výkon v soutěži byl 2676 Elo. Honza byl jednoznačným lídrem celého družstva. Mnoho let trénoval pod vedením Sergeje Berezjuka.

Na druhé šachovnici hrál mezinárodní mistr Tadeáš Kriebel, kterému se po výborném výkonu podařilo splnit výkonem 6 bodů z 9 partií velmistrovskou normu, jeho turnajový výkon vyšplhal na 2602 Elo. Pod vedením Vladimíra Tally získal Tadeáš v minulosti několik mistrovských titulů na přeborech ČR v mládežnických kategoriích.

Oba hráči si zlepšují svůj celkový rating, přičemž Elo Tadeáše překročí hranici 2500.

Výborný výkon podal i velmistr Štěpán Žilka, získal 4,5 bodu ze 6 partií a jeho výkon činil 2623 Elo.

Zbylí dva členové družstva mezinárodní mistři Cyril Ponížil a Tomáš Kraus skončili na padesáti procentech uhraných bodů, což dohromady s výkonem ostatních dalo výborné druhé místo.

Gratulujeme všem členům týmu k výbornému výkonu a skvělé reprezentaci České republiky.

Stříbrný Balaton na nss, konečné výsledky, web turnaje.