blikajc iNa sklonku léta přinášíme ještě stručné ohlédnutí za některými prázdninovými aktivitami našich hráčů:

16. 8. - 24. 8. 2017 EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP, Polsko

Natálie Kaňáková byla tahounem reprezentačního výběru ČR na mládežnickém evropském šampionátu družstev. Natálka vyválčila 4,5 bodu ze sedmi možných, družstvu se ale tolik nevedlo a jako páté nasazené skončilo až na celkově 12. místě. Natálie získala 10 bodů na svůj Elo rating.

Konečné výsledky.

18. 8. - 27. 8. 2017 15 th EUROPEAN UNION YOUTH CHESS CHAMPIONSHIP 8 - 14

 Za účasti našich hráčů Dominika Očka, Zdeňka Tauše a Vanesy Filipové proběhlo v Koutech nad Desnou Mistrovství EU hráčů do 14 let. Zdeněk Tauš v kategorii do 8 let byl po 5. kole se 4 body na výborném 3. místě, závěr mu ale nevyšel a celkově nakonec dělil 5. – 9. místo. Na pomocné hodnocení skonči šestý, jako nejlepší z hráčů z Čech a Moravy. I přes slabší závěr se Zdeňkovo vystoupení dá označit jako úspěšné a patří mu za něj pochvala.

Vanesa Filipová v kategorii do 10 let sbírala zkušenosti, posbírala 3 body, Dominiku Očkovi se turnaj příliš nepovedl, očekávalo se od něj víc, získal 5 bodů a dělil 10. – 20. místo. 

Úspěšní byli hráči Slovenska, vedení reprezentačním trenérem SR, členem slovenské skupiny Interchess FM Miro Roháčkem byli.

V počtu získaných medailí se Slovensko umístilo na druhém místě (3 zlaté a 2. stříbrné) před Polskem. 

Konečné výsledky.

12. 8. - 19. 8. 2017 Olomoucké šachové léto

Dominik Kula a David Szotkowski odehráli povedený open hraný v rámci seriálu Czech Tour. Dominik startoval jako 12. nasazený z 98 účastníků, po 5. kole se dostal do celkového vedení se 100 % počtem bodů. Ve druhé polovině mu trochu došel dech, turnaj dohrával zdravotně indisponován, přesto je zisk konečného třetího místa a zlepšení Ela o 18 bodů pěkným úspěchem. David Szotkowski rovněž odehrál pěkný turnaj a vybojoval 5 bodů z 9. Připsal si 66 bodů na Elo. 

Konečné výsledky.

4. 8. - 11. 8. 2017 Open Letní Praha

 Nguyen Thai Dai Vinh si zahrál „A“ turnaj Open Letní Praha, kde se utkával s papírově výrazně silnějšími soupeři. Určitě to pro něj byla výborná škola a jím uhraných 3,5 bodu z 9 se jeví jako solidní výsledek, který mohl být ještě výraznější, nebýt proher v posledních 3 kolech. Vinh si připsal 64 bodů na Elo a skončil nad svým nasazením do turnaje.

Konečné výsledky.

1. Internationales SILLPARK Schachopen Innsbruck 2017

  WFM Anna Vrtiaková uhrála 4,5 z 9 bodů na openu v Innsbrucku. Turnaj se jí povedl, o čemž svědčí 2. finanční cena mezi ženami a zisk 93 bodů na Elo! Pěkná práce a naše gratulace!

Konečné výsledky.