sscrV Mostě proběhlo o víkendu 9. - 10. září MČR v rapid šachu mládeže 2017. Interchess představila 7 hráčů. V kategorii H14 to byli Demko Robert a Očko Dominik, v H10 Fizer Marek, Tauš Zdeněk a Juračák David, v H12 Fizerová Lucie, v H10 Filipová Vanesa.

Titul mistra České republiky v kategorii hochů do 14 let získal výborným výkonem Dominik Očko! V konkurenci 42 šachistů byl Dominik nasazen až jako 19. Turnajem ale prošel bez jediné porážky a s půlbodovým náskokem a ziskem 7 bodů z 9 možných všem svým soupeřům v konečné klasifikaci ukázal záda. Mistru republiky patří naše velká gratulace!

Lucka Fizerová byla v kategorii dívek do 12 let nasazená jako šestá. Nádherným finišem 3 výher v závěrečných 3 partiích nakonec jen díky horšímu pomocnému hodnocení brala vynikající třetí místo, když bodově dělila 1. - 3. příčku! I Lucce samozřejmě ke krásnému umístění a cennému výsledku také blahopřejeme.

V kategorii H10 byl Marek Fizer nasazen na 14. místě. Medaili měl na dosah, nebýt porážky v posledním kole stál by i Marek na bedně. Nakonec dělil 4.- 8. místo, na pomocné hodnoceni získal 5. příčku a i to je výrazný úspěch. Blahopřejeme! A blahopřání vlastně patří i osobnímu trenérovi Lucky a Marka Honzovi Macíčkovi.

I ostatní naši hráči podali dobrý výkon, za který jim děkujeme, stejně tak, jako za reprezentaci Interchess.

V kategorii H12 hrál i svěřenec V. Tally Filip Neumann (Slávia Orlová). Filip se ziskem 5 bodů skončil na 14. místě.

Naše poděkování patří rodičům za spolupráci.

Přehled výsledků.