blikajc iLetošního ročníku turnaje Open Havířov, který proběhl v termínu 26. srpna až 2. září 2017, se zúčastnila početná výprava hráčů Interchess a svěřenců našich trenérů.

V turnaji zvítězil svěřenec Sergeje Berezjuka Vojtěch Šrámek, který jako jediný získal 7 bodů z 9 partií. Ke svému ratingu získal 88 bodů.

Na výborném čtvrtém místě se umístil Ondřej Havelka, který získal 6 bodů z 9 partií a zvýšil si rating o 34 bodů, 4,5 bodu získal Filip Neumann, svěřenec Vladimíra Tally a elově zůstal přibližně na svých, ztratil dva body.

Robert Demko zahrál také dobrý turnaj, získal 4 body z 9 partií a na elo připisuje 40 bodů. Nebýt toho, že v posledním kole prohrál jasně vyhranou partii, mohl být jeho výsledek ještě lepší.

Turnaje se ještě zúčastnili Marek a Lucie Fizerovi, členové Interchess a svěřenci trenéra Honzy Macíčka. Obra odehráli pouze 7 kol a Lucka měla ještě ve třetím kole kontumák a v 8.kole ji nepřišel soupeř. Lucka získala 1,5 bodu z 5 sehraných partií (celkem 3,5) a Marek 2 body ze 7 partií, oba si mírně zvýšili své elo. Marek byl ve svých 9 letech nejmladší účastník turnaje a v partii 5. kola Fizer Marek – Hečko Miloslav, činil věkový rozdíl mezi soupeři neuvěřitelných 80 let !!

Všichni naši svěřenci zahráli výborný turnaj s velikou rezervou. Pro Filipa, Roberta, Marka a Lucku byl turnaj zároveň ostrou přípravou na MČR mládeže v rapidu, které proběhne o víkendu 9. a 10. září v Mostě.

Kompletní výsledkový servis naleznete zde.