blikajc iV termínu 17. až 21. července 2017 proběhl v Ostravě pod patronací Šachové akademie Ostrava v prostorách SVČ Korunka v Mariánských Horách první příměstský šachový tábor.

Vedoucími byli Vladimír Talla a Ondřej Havelka. Tábora se zúčastnilo 14 dětí z Ostravy, které většinou navštěvují šachové kroužky na ostravských základních školách.

Ondra se jako trenérský nováček věnoval nejmenším sedmiletým dětem a potáborové ohlasy rodičů dětí jsou výborné.

Dopolední program byl denně věnován šachové hře, vždy s jednou krátkou vycházkou na místní hřiště a odpoledne probíhal nešachový program.

V pondělí účastníci tábora navštívili nedaleký lukostřelecký oddíl a všichni si zastříleli z luků různých velikostí. Děti dokonce měly možnost sledovat trénink naší juniorské reprezentantky, která ze 70 metrů sázela doprostřed terče jeden šíp za druhým.

V úterý byl na programu výlet na Dětský ranč do Hlučína. Děti si zajezdily na koních, krmily zvířata v mini zoo a zahrály si na hřišti. Zbývající čas byl věnován koupání na známé nedaleké hlučínské štěrkovně. Počasí přálo a vraceli jsme se plní nevšedních zážitků.

Středeční odpolední program proběhl ve středisku přírodovědců. Táborníci absolvovali dvě komentované prohlídky terárií a hlodavce a papoušky si dokonce mohli nakrmit. Děti si mohly pohladit několik hadů, leguána a další ještěry, jednoho maxi hlemýždě a želvu. Na sklípkana si ale sáhnout netroufl nikdo. Krmili jsme činčily, morčata, králíky různých druhů, různé papoušky všech velikostí. Viděli jsme den stará morčátka.

Ve čtvrtek jsme měli komentovanou prohlídku místního kostela, který je třetí největší v našem kraji a ve kterém se nalézá několik kulturních památek a významných uměleckých děl. Po ní jsme se vrátili zpět a věnovali se deskovým hrám. Dopoledne nás navštívila televize Polar a natočila krátkou reportáž.

V pátek hrály děti závěrečný šachový turnaj. Výsledky naleznete zde.

Děti dostaly hodně drobných dárků a jako připomínku tričko se jménem účastníka a pěkný modrobílý hrníček s potiskem.

Celkově se akce velmi vydařila, ohlasy dětí i rodičů jsou výborné a už se těšíme na příští rok. Fotografie z tábora naleznete ve fotogalerii.