Ze svěřenců Sergeje Berezjuka se nejlépe dařilo WFM Anně Vrtiakové, která v turnaji ztratila pouze 1,5 bodu za 3 remízy a bez prohry vyhrála dívčí kategorie do 18 i do 20 let. Aničce se poslední dobou výsledkově příliš nedařilo, často se v turnajích trápila, ale dokázala skvěle načasovat formu a na slovenském šampionátu se předvedla v tom nejlepším světle. Na úspěchu Aničky má podíl i její dlouholetý osobní trenér FM Miro Roháček nebo GM Jan Markoš.

Jakub Šošovička si ověřil v praxi, že těžší než mistrovský titul získat, je jej obhájit. Kubko letos po loňském zlatu skončil druhý, uhrál 7 bodů z 9 a prohrál v jediné partii s pozdějším vítězem turnaje Lukášem Kostolanským. I přes to je Jakubův výsledek velkým úspěchem jeho i naší Interchess a nemalý podíl na něm mají i již zmiňovaní FM Miro Roháček a GM Jan Markoš.

Svěřenec FM Miroslava Roháčka Miro Macko, kterého na MSR připravoval Sergej Berezjuk, rozjel turnaj výborně, porazil ve 4. kole velkého favorita a budoucího mistra SR IM Viktora Gažika a do 7. kola byl samostatně v čele tabulky. V posledních 3 kolech ale uhrál už jen 1,5 bodu a to jej odsunulo na 3. místo. V průběhu turnaje výkon Mira překročil hranice 2300 FIDE Elo, což znamená zisk titulu FM. Pěkný výsledek zaslouží naši gratulaci.

Loňský mistr Igor Lintner se v turnaji trápil a po 6. kole měl na kontě jen 3 body. Igor ale ještě zabojoval, v závěru turnaje vyhrál poslední 3 kola a bodově se dotáhl na dělené 3. - 6. místo, bohužel pomocné hodnocení měl nejhorší a končí na 6. místě.

Vladimír Talla měl na Mistrovství Slovenska mládeže na starosti čtyři své dlouhodobé svěřence.

Ve spojené kategorii dívek do 16, 18 a 20 let bojovala Dominika Ferková a podala skvělý výkon. Této kategorie se účastnila vůbec poprvé a jako patnáctiletá bojovala s hráčkami i o pět let staršími.

Dominika skončila za Aničkou Vrtiakovou na druhém místě, získala mistrovský titul v kategorii do 16 let a stříbrné medaile v kategorii do 18 a do 20 let.

Ostatní tři Vladimírovi svěřenci hráli v kategorii chlapců do 14 let. Nejvýše nasazený z nich byl Martin Popovič a odehrál výborný turnaj. Šampionát měl dva vysoké favority, kteří převyšovali zbytek startovního pole o více než 200 elo bodů. Martinovi se podařilo jednoho z nich porazit, s druhým z nich a celkově prvním nasazeným hrál černými v posledním kole, po boji prohrál a skončil na velmi pěkném 5.místě.

Dávid Slivka a Alex Jenčopaľa v loňském roce skončili v druhé polovině startovního pole, letos si výrazně polepšili, zlepšili si FIDE Elo a s pěti body skončili lépe, než byli nasazeni.

Celkové hodnocení svěřenců Vladimíra Tally na Mistrovství Slovenska je velmi pozitivní a ve srovnání s loňským rokem došlo k výraznému zlepšení. Dá se říci, že po velkém úspěchu našich trenérů na MČR 2017 přišel ještě větší úspěch na slovenské půdě .

I trenéři Slovenské skupiny Interchess slavili řadu úspěchů. Například svěřenec Rastislava Diviaka Jan Tokarčík se stal mistrem SR do 8 let. mistrovský titul má i FM Filip Haring, svěřenec Petra Palečka, v kategorii do 14 let. Na zisku mistrovského titulu v kategorii dívek do 8 let Kariny Novomeské má podíl Karel Klimeš, Marek Ševčík a Rastislav Nemečkay.

FM Marek Karas, mistr SR do 18 a stříbrný do 20 let spolupracuje s GM Janem Markošem,

Sebastian Lukáš Kostolanský, čerstvý mistr SR do 12 let spolupracuje s GM Ľubomírem Ftáčníkem.

Stříbrné a bronzové medaile si odvezli svěřenci Petera Palečka Marek Janík,Tobiáš,Musaev, Matej Elbek, FM Vikror Haring,WFM Svetlana Sučíková, Veronika Ganzová a Emma Poliaková.

Bronzovou medaili v dívkách do 10 let má svěřenkyně Rudolfa Diviaka Magdalena Filipiak.

Bronzový je i FM Samir Sahidi v kategorii do 14 let, svěřenec FM Mira Roháčka.

Mnoho dalších dětí mělo dobrý výsledek a skončilo do 10 místa.

Je potěšitelné, že ve slovenské skupině Interchess perfektně funguje spolupráce trenérů, dětí a rodičů a to se samozřejmě odráží na růstu výkonnosti hráčů. Celkový výsledek na MSR 2017 dětí za skupiny Interchess nelze hodnotit jinak, než slovem perfektní a stojí za ním nejen talent a pracovitost dětí, ale právě i spolupráce trenérů, rodičů, sponzorů a organizačních pracovníků různých oddílů. Vždyť například WFM Anička Vrtiaková, Sebastian Kostolanský, Kubko Šošovička, Miro Macko, FM Marek Karas, Igor Lintner, FM Samir Sahidi chodí na skupinové tréninky k FM Mirovi Roháčkovi a na individuální úrovni spolupracují s různými trenéry a tato různorodá spolupráce je, jak vidno, ku prospěchu především hráčů samotných.

Interchess bude mít v roce 2017 bohaté zastoupení na MS, ME a MEU a děti na nich budou reprezentovat nejen své domovské oddíly a národní federace, ze kterých Slovensko bude ne náhodou mít nejpočetnější výpravy, ale také naši šachovou akademii Interchess.

Hráčům Interchess, jejich trenérům, rodičům i sponzorům tímto děkujeme za příkladný výkon na MSR i za skvělou prezentaci Interchess.

Výsledkový servis.