3916ms 2017 kadetuV termínu 29. května – 11. června 2017 se v běloruském Minsku odehraje nejlépe obsazený evropský šachový šampionát posledních let. Spolupořadatelem této významné události je i Interchess, která se podílí i na pořádání MS kadetů, které proběhne v Minsku od 1. do 5. června.

Mezi rozhodčími na šampionátech budou figurovat naší členové IA Martin Dobrotka, IA Rastislav Diviak, IA Rastislav Bury, FA Peter Paleček a FA Zdeněk Fiala. Interchess také zajišťuje veškeré on-line přenosy z turnajů.

Díky této spolupráci s organizátory turnajů mají zúčastnění hráči Interchess na ME i MS kadetů zvýhodněné podmínky účasti. Této výhody využijí WFM Natálie Kaňáková, Štěpán Hrbek a Dominik Očko a ze slovenské skupiny Interchess budou sbírat zkušenosti v bojích s evropskou šachovou elitou FM Filip Haring a Jakub Šošovička.

Jedenáctikolového turnaje se účastní téměř 400 hráčů, 313 z nich se pyšní mezinárodními tituly, 178 z nich je GM! Průměrné ELO turnaje činí 2383 a zúčastní se 38 národních federací.

O kvalitě turnaje svědčí i fakt, že náš nejvýše nasazený hráč IM Nguyen Thai Dai Van, člen oficiálního reprezentačního výběru ČR, figuruje až ve druhé polovině startovního pole.

Šampionát můžeme sledovat na webu pořadatelského šachového svazu. Nasazení a výsledky zde, on-line.

Interchess nebude chybět ani na historicky 1. světovém šampionátu kadetů (věkové kategorie do 8, 10 a 12 let). Tohoto turnaje se zúčastní více než neuvěřitelných 600 hráčů a pro Lucku Fizerovou (G 12), Marka Fizera (B 10) a Matyáše Kaňáka (BŠŠ, B 10) se bude jednat o obrovskou zkušenost. Ve svém volném dni na ME si blitz turnaj na MS kadetů stihnou zahrát i Štěpán Hrbek a Jakub Šošovička.

Trenérský doprovod zajišťuje nejen pro členy Interchess náš trenér Sergej Berezjuk a Peter Paleček, náš spolupracovník pro slovenskou skupinu Interchess.

Vrcholný mistrovský turnaj bude pro naše hráče skvělou zkušeností nejen pro konfrontaci s evropskou, potažmo světovou špičkou, ale i potřebnou zkušeností s hrou pod velkým turnajovým tlakem, kterou hráči mohou uplatnit na blížících se mládežnických ME, MEU i MS. Pro Vana jde o další příležitost k zisku normy GM.

Výprava Interchess samozřejmě sestává i z početného doprovodu, převážně rodinných příslušníků hráčů, který pomáhá se zajištěním dopravy a komfortu šachistů, za což jim náleží poděkování.

Celé výpravě přejeme příjemný pobyt a hráčům mnoho úspěšných tahů, dobrých výsledků a především radosti ze hry.

Sledovat můžeme na stránkách běloruského svazu, nasazení a výsledky blitz, rapid. Stránky turnaje.