0008Další republikový šampionát, tentokrát těch nejmladších šachových nadějí, se uskutečnil o víkendu 13. - 14. května 2017 v Malenovicích. Celkem 127 dětí mladších osmi let rozehrálo šachové bitvy o titul mistra republiky přímo na úbočí nejvyšší hory Beskyd.

Interchess reprezentovalo 5 hráčů. Zdeněk Tauš, Toník Zemek, Nikolas Očko, Adam Jurtík a David Smolík. Z turnaje se bohužel musel ze zdravotních důvodů odhlásit Viktor Váca.

Naši trenéři měli jistotu v tom, že kluci půjdou do turnaje naplno a to se beze zbytku splnilo. Po dvoudenních ostrých bojích s těmi nejlepšími hráči republiky všichni naši hráči nasbírali více, než polovinu možných bodů.

V závěrečné tabulce se nakonec nejlépe z našich umístil Zdeněk Tauš. Velký bojovník se skutečně sportovním charakterem dělil bodově 3. - 7. místo, pomocné hodnocení rozhodlo o jeho 5. místě. Zdeněk podával stabilní výkony v průběhu celé sezóny a nezklamal ani na turnaji, kterým sezóna vyvrcholila.

Antonín Zemek si odnesl velmi pěknou 8. příčku, když vybojoval 6,5 bodu. V posledním kole bojoval dokonce o medaili, přičemž turnaj byl jeho vůbec prvním mistrovstvím republiky! Toník je velice vyrovnaný, pracovitý a skromný, trenéři si spolupráci s ním opravdu pochvalují a těší se na její pokračování v trénincích i na dalších turnajích.

Nikolas Očko, Adam Jurtík a David Smolík získali svorně po 5 bodech. Všichni se umístili v první polovině závěrečné tabulky. Nikolas na 32., David na 42. a Adam na 46. místě.

Nikolas Očko se v této sezóně výrazně zlepšil a je zřejmé, že na sobě bude pracovat i dále. Je na něm vidět, že ho šachy baví a bere je na svůj vek obdivuhodně zodpovědně. Aktivně se účastní tréninků i turnajů.

David Smolík je velkým a příjemným překvapením turnaje. Seriózní, koncentrovaný a rozvážný. Při svém nízkém věku může hrát stejnou věkovou kategorii mistrovství i příští rok a pokud u něj v průběhu příští sezóny budou šachy na prvním místě, má jeho výkonnost velký růstový potenciál.

Adamovi Jurtíkovi se nepovedl první den turnaje, ale energickým finišem (3 body z 3 posledních kol !) všechno napravil. Adam je neskutečný kliďas a pohodář. Rád na šachovnici tvoří. Těšíme se na aktivnější Adamovou účast v turnajích, aby získal větší herní jistotu a zkušenost.

Všem chlapcům děkujeme za předvedenou hru i vzornou reprezentaci Interchess i za radost, kterou tím udělali svým trenérům.

Rodičům patří velké poděkování za spolupráci, organizátorům děkujeme za vcelku povedený turnaj, udělali pro jeho zdárný průběh asi vše, co v daných podmínkách udělat šlo.

Jediná malá výtka - na MČR, a obzvlášť u tak malých dětí, by bylo vhodné udělit pohár prvním třem hráčům v každé kategorii.

Konečné pořadí chlapci, dívky. Fotogalerie.