0014O víkendu 22. - 23. dubna vyvrcholila 1. liga dorostu sezóny 2016/2017. Frýdeckomístecká Interchess měla soutěž velice slušně rozehranou a měla bojovat o nejvyšší příčku.

Po téměř pololetí ligových bojů a po sedmi odehraných kolech figuroval náš tým na druhém místě a k závěrečnému čtyřkolu do Prostějova odjížděl pod vedením Táni Bogatkové s odhodláním udělat pro postup do nejvyšší soutěže vše, co bude v jeho silách.

A děly se věci! Pikantní bylo, že některé z týmů ligové špičky hrály proti sobě, a tak se pořadí měnilo po každém kole. Po 9. kole vedlo družstvo BŠŠ, po 10. kole družstvo TJ Ostrava , ale nakonec se radoval tým Interchess. Po 11. kole měla tři družstva shodný počet zápasových bodů. Týmy Interchess a Duras Brno měly i stejné skóre. Rozhodovalo druhé pomocné hodnocení, kterým byl počet vítězných partií. Naše družstvo v soutěži vybojovalo o jednu jedinou vítěznou partii více a díky tomu se stalo vítězem letošního ročníku 1. ligy a postoupilo do příštího ročníku Extraligy.

O tento skvělý výsledek se zasloužilo sedm hráčů. Všechny partie sehráli Ondřej Havelka, Robert Demko, Dominik Očko, Týna Marková a Radek Opěla.

8,5 bodu získal Dominik, Ondra a Robert 8, Týna 7,5 a Radek 7 bodů z 11 partií. David Szotkowski sehrál 6 partií a získal 3 body, Dalibor Mikesch sehrál 5 partií a uhrál body dva.

Po úspěchu našich hráčů na MČR 2017 v Koutech se jedná o další výrazný úspěch šachistů naší šachové školy a nám nezbývá, než jim k tomuto výsledků pogratulovat a popřát mnoho úspěchů i v následující, tentokrát už extraligové, sezóně!

Interchess ale měla své zastoupení v mládežnické extralize i v už proběhlé sezóně. Zdeněk Lhotský nastupoval v bronzovém týmu OAZA Praha, Filip Neumann byl tahounem Slavia Orlová, Natálka Kaňáková hrála nejvyšší soutěž za BŠŠ a Matyáš Marek v Pardubicích. Všichni jmenovaní jsou vedeni našimi trenéry.

Ti vedou i další hráče, kteří letos nastupovali v 1. lize. Vinh Nguyen měl pěkný výsledek 4,5 bodu z 8 na 1. šachovnici Prahy Smíchov, Anička Lhotská pěkně bojovala na 1. šachovnici za OAZA Praha "B". Ladislav a Ludmila Kopcoví byli tahouny Ostravy, Jakub Ochmyt hrál za Slavii Orlová "B", Mikhail Ivanov figuroval na soupisce Durasu Brno.

Konečné pořadí. Obrázky z finálového turnaje v naši fotogalerii.