eastTŠN a Pobeskydí open

O velikonočních svátcích proběhnul ve Frýdku≈Místku tradiční mezinárodní Turnaj šachových nadějí. Turnaj se hrál ve třech kategoriích do devíti, dvanácti a do patnácti let. Souběžně se hrál i turnaj Pobeskydí Open.

Interchess měla své zástupce ve všech kategoriích.

Mezi nejmladšími šachisty v kategorii do 9 let zaznamenal z našich hráčů nejlepší výsledek Zdeněk Tauš, který se ve svých sedmi letech dokázal umístit mezi šesti nejlepšími chlapci. Za jeho 5. místo mu plně náleží naše gratulace!.

Stejně gratulujeme i Vanesce Filipové, která skončila rovněž na 5. místě mezi dívkami.

Dobrou formu prokázal Nikolas Očko, který uhrál solidní 4 body v osmi partiích. Stejnou porci bodů si odnesl i Toník Zemek, o bod méně se podařilo uhrát Viktoru Vácovi.

V kategorii do 12 let si bronzovou medaili odnesl dlouhodobý svěřenec našeho trenéra Vladimíra Tally Filip Neumann (Slavia Orlová). I jemu samozřejmě gratulujeme.

V kategorii do 15 let skončil na výborném 4. místě Dominik Očko a navázal tak na úspěch na MČR 2017. I k Dominikovi letí naše blahopřání.

Za zmínku stojí i solidní desáté místo Roberta Demka.

V turnaji Pobeskydí Open se nejlépe z našich hráčů umístil Dominik Kula s 5,5 body, Ondřej Havelka si připsal 50 bodů na svůj rating Elo, celých 75 bodů na Elo si připsal jedenáctiletý Štěpán Hrbek (Unichess), svěřenec Sergeje Berezjuka.

Všem našim hráčům patří poděkování za prezentaci Interchess.

Celkové výsledky. Obrázky z turnaje.

Chess Masters & Chess Ladies

Třetí ročník uzavřeného turnaje Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017 proběhnul od 10. do 17. dubna ve slovenské Lesnici.

V soutěži žen se představily i hráčky Interchess Natálie Kaňáíková (BŠŠ) a WFM Anna Vrtiaková (SVK).

Natálka odehrála pěkný turnaj, po 6. kole dělila 1. - 2. místo s výsledkem 3 výhry a 3 remízy. V 6. kole černými přehrála první nasazenou IM Evu Repkovou a v postaveni, kdy téměř nešlo nevyhrát přišlá hrubá chyba a jediná porážka v turnaji, která Natce zkomplikovala zisk normy WIM. Ta ji nakonec unikla, ale dělení 3. - 4. místa a zisk 42 bodů je i tak solidní výsledek.

Anička uhrála pouhé 3 remízy a obsadila až poslední příčku. Herně se neprojevila špatně, ale hodně kazila a zbytečně ztrácela body. Věříme, že pouze ladila formu a na blížícím se MSR se ukáže ve své obvyklé formě.

Konečné pořadí.

GRENKE Chess Open

Téměř 700 hráčů v A, bezmála 400 v B a 131 hráčů v C turnaji, celkem více než 1200 hráčů se sešlo v Karlsruhe na turnaji GRENKE Chess Open 2017, mezi nimi i naši bratř Nguyenové.

Van v "áčku" své první 4 partie vyhrál, a když ve 4. kole porazil GM Jula Moussarda (Elo 2573), zdálo se, že GM norma už Vanovi neunikne. V 5. kole Van narazil na 1. nasazeného GM Nikitu Vitiugova (Elo 2729), se kterým hrál poslední kolo Extraligy, a už to vypadalo, že mu Van vrátí porážku. Černými přehrál velkého favorita a budoucího vítěze turnaje, stál na výhru, bohužel přehlédl taktický obrat a místo výhry přišla porážka. V 6. kole Van remizoval s GM Hrantem Melkumyanem (Elo 2619), v 7. kole přišla po napínavém boji prohra s dalším elitním GM Sebastian Bogner (Elo 2592).

Poslední 2 partie Van vyhrál, zlepšil si své Elo, turnajový výsledek uhrál na performance Elo 2585, ale na zisk normy GM to nestačilo, když Vanovi chybělo neuvěřitelně málo - cca 0,25 bodu!

Van celkově odehrál turnaj náramně a těšíme se, že jej budeme moci sledovat na blížícím se Mistrovství České republiky mužů v Ostravě.

Vanův bratr Vinh, který startoval rovněž v A turnaji teprve sbíral v tak silně obsazeném turnaji zkušenosti, uhrál si 1,5 bodu, v "céčku" startující Vi vybojoval 7 bodů a dělil 4. - 8. místo ze 131 hráčů! Velice pěkný výsledek pro devítiletého chlapce!

Výsledky na turnajovém webu.

Turnaj přátelství 2017

"B" skupinu Turnaje přátelství, který se hrál od 14. do 16. dubna v Olomouci, vyhrál dlouhodobý svěřenec Táně Bogatkové Míša Ivanov (Duras Brno). Míša zaznamenal velice pěkný výsledek, když v turnaji sedm partií vyhrál a po jedné remizoval a prohrál.

Míšovi i trenérce gratulujeme!

Konečné výsledky.