tht extraliga 1617 250x1682. dubna proběhlo poslední dějství české extraligy 2016 / 2017.

Do bojů v průběhu sezóny zasáhli i tři členové Interchess ve třech ligových klubech.

Nejlépe si vedl tým ŠK Rapid Pardubice, který obsadil třetí místo a ve kterém si odbyl premiéru v české nejvyšší soutěži IM Matyáš Marek. Druhou polovinu sezóny poznamenaly Matyášovy výkony jeho zdravotní komplikace, hodně se herně trápil a posledních pět kol dokonce nemohl nastoupit vůbec. Věřme, že se Matyho potíže vyřeší a on bude moci zasednout k šachovnicím opět v obvyklé formě.

Ostravský Labortech s naším GM Vladimírem Tallou skončil v první polovině tabulky, nebýt prohry v devátém kole se Slavojem Poruba, mohlo být umístění ještě lepší. Vladimír sezónu odehrál bez porážky a přinesl týmu 6,5 bodu, byl oporou družstva.

Na osmé příčce konečné tabulky se umístil ŠK města Lysá nad Labem s IM Nguyen Thai Dai Vanem a s rezervou tak splnil svůj cíl udržet se v nejvyšší soutěži.

Van odehrál většinu partií na 1. nebo 2. šachovnici se soupeři, jejichž průměrné Elo činilo 2538 bodů! Z tohoto pohledu je jeho tříapůlbodový přínos družstvu solidním výsledkem. Mezi Vanovy velmi povedené výkony patří určitě vyrovnaná partie s hráčem první světové třicítky GM Nikitou Vitiugovem (Elo 2729), kterého černými dlouho trápil nebo pěkná výhra nad zkušeným IM Lukášem Černouškem.

Vítězem extraligy se stal poosmé v řadě 1. Novoborský ŠK s IM Tadeášem Kriebelem, kterého v minulosti dlouhodobě trénoval Vladimír Talla a který spolupracoval i se Sergejem Berezjukem. Svěřencem Sergeje Berezjuka byl i GM Honza Krejčí, který v extralize zaznamenal vůbec nejlepší výsledek ze všech hráčů, neuvěřitelných 9,5 z 11 bodů. Jeho tým Výstaviště Lysá nad Labem obsadilo stříbrnou příčku. Za Lysou hrál i další Sergejův svěřenec GM Tomáš Oral. V barvách Labortechu Ostrava nastupoval FM Jiří Kočiščák, rovněž dlouhodobý svěřenec Sergeje Berezjuka.

Konečná tabulka.