1940hoteldlouhestraneloucnanaddesnoukoutynaddesnouV tradičním dějišti v podhůří Jeseníků se v sobotu 11. března rozhoří boje o titul mistra ČR v mládežnických kategoriích.

Naši trenéři IM Sergej Berezjuk, GM Vladimír Talla a WFM Táňa Bogatková přivedou k šachovnicím vrcholné mládežnické akce domácí šachové sezóny celkem14 hráčů:

V kategorii do 10 let nastoupí sedmiletý Zdeněk Tauš a osmiletá Vanesa Filipová, mezi dvanáctiletými budou bojovat jeden z favoritů kategorie, druhý nasazený Nguyen Thai Dai Vinh, Filip Neumann (SK Slavia Orlová), Štěpán Hrbek (Unichess Praha) a Anna Lhotská (SK OAZA Praha), která bude obhajovat loňské zlato, ve čtrnáctkách si zahrají Robert Demko, Dominik Očko, David Szotkowski, Ladislav Kopec (TJ Ostrava) a Kristýna Marková a v šestnáctkách Ludmila Kopcová (TJ Ostrava). V doprovodném FIDE openu nastoupí Rosťa Berezjuk a Jakub Šošovička (SVK).

Bez naši účasti letos bohužel budou juniorské kategorie do 18 a 20 let. Ze zdravotních důvadů nemůže nastoupit IM Matyáš Marek, úspěšný reprezentant ČR, talent roku 2014 a 2015 a stříbrný medailista z loňského mistrovství, který by patřil k horkým favoritům obou juniorských kategorií. IM Nguyen Thai Dai Van, mnohonásobný mistr ČR, talent roku 2016, který by nastoupil jako první nasazený v kterékoliv z kategorií do 16, 18 i 20 let v poslední době už na domácích mládežnických soutěžích nepůsobí a má jiné výkonnostní priority.

Všem našim účastníkům přejeme do bojů s domácí šachovou špičkou hodně šachového štěstí a pevnou ruku.

Nasazení a výsledky, web pořadatele.